Ambasada amerikane në Kosovë uron Distrian dhe Flakën: Po bëni krenarë shtetin

Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha kanë arritur që t’i sigurojnë Kosovës medaljet e para në Lojërat Mesdhetare në Ohan të Algjerisë, shkruan KultPlus.

Krasniqi, e cila shkëlqeu gjatë gjithë rrugëtimit të saj, fitoi medaljen e artë në fund.

Ndërkaq, Loxha përmes repesazhit triumfoi me sukses drejt medaljes së bronztë.

Për këtë sukses, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës kanë uruar fitueset.

“Urime Distria dhe Flaka 🥇 🥉Po e bëni krenare Kosovën”, shkruhet në postimin e tyre në “Facebook”. /KultPlus.com