Dua Lipa nominohet për dy çmime në American Music Award

Sukseset e talentes nga Kosova nuk kanë të ndalur. Dua Lipa tanimë është nominuar për çmimet “Artistja femër e preferuar” dhe “Kënga e preferuar” në American Music Award, shkruan KultPlus.

Është hera e tretë me radhë prej kur ylli botëror i pop muzikës merr pjesë në organizimin e madh amerikan të ndarjes së çmimeve në fushën muzikore.

Listës së të arriturave të saja tanimë iu kanë shtuar edhe nominimet si “Artistja femër e preferuar” dhe “Kënga e preferuar”.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra me të cilën Dua do t’i gëzoj dashamirët e artit të saj. Nëpërmjet postimit Lipa ka bërë të ditur se në këtë ngjarje të madhe që do të mbahet më 22 nëntor, ka planifikuar diçka shumë speciale.  

American Music Award nderojnë artistë në zhanre të shumta muzikore, duke përfshirë Pop / Rock, Alternative Rock, Country, Rap / Hip-Hop, Soul / R & B, Adult Contemporary, Contemporary Inspirational, Latin, EDM dhe Soundtrack, krahas çmimeve për Artistin e Ri të Viti, Bashkëpunimi i Vitit, Turneu i Vitit, Video e Vitit, Kënga dhe Artisti i Preferuar i Vitit./KultPlus.com