Taylor Swift artistja më e vlerësuar në historinë e American Music Awards

Taylor Swift sërish krijon histori duke fituar të gjashtë çmimet për të cilat u nominua dhe u bë artistja më e vlerësuar në historinë e AMA-ve.

Taylor Swift krijon histori duke fituar në të gjashtë kategoritë në të cilat u nominua.

Këngëtarja Anti-Hero bëhet artistja e parë që ka marrë më së shumti çmime në AMA deri më tani. Ajo u nominua për ‘Artistja Pop e Vitit’, ‘Albumi i preferuar Pop’, ‘Artistja e preferuar e Pop-it’, ‘Albumi Country i Vitit’, ‘Videoja e preferuar muzikore’ dhe ‘Artistja e preferuar femër e vendit’.

Çmimet e 50-ta të American Music Awards u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos të dielën me Wayne Brady që shërbente si mikpritës. / KultPlus.com

Bebe Rexha si një trëndafil mbrëmë në American Music Awards (FOTO)

Çmimet e 50-ta të Muzikës Amerikane u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos të dielën me Wayne Brady që shërbente si mikpritës.

Në mesin e shumë yjeve që ndezën tapetin e kuq përpara ceremonisë ishte Bebe Rexha, e veshur me një fustan prej tyli të kuq me shumë volum.

AMAs, që pretendon të jetë shfaqja më e madhe e çmimeve të votuara nga fansat në botë, nderon arritjet kryesore të vitit në industrinë e muzikës nga 24 shtatori 2021 deri më 22 shtator 2022, shkruan DailyMail, përcjell KultPlus.

Këngëtarja e hitit “The Baby, I’m Jealous”, doli para fotografëve me fustanin e kuq që i ngjante një trëndafili.

Ylli i popit kishte veshur gjithashtu doreza të tejdukshme që i kalonin bërrylat dhe e kishte fustanin të lidhur në bel me një rrip të zi.

Duke përmbyllur pamjen e saj të përgjithshme, Rexha (e lindur me emrin Bleta Rexha) pati çizme stileto deri tek gjuri dhe i kishte tërhequr flokët e saj bionde të lyera në një topuz elegant, me përjashtim të flokëve që la të varur rreth kornizës së fytyrës.

Rexha do të ndërronte fustanin e saj të kuq dhe do të kthehej në një ansambël të botës tjetër të përbërë nga pantallona lëkure të zeza dhe një bluzë metalike argjendi përpara performancës së saj të hitit të saj “I’m Good (Blue)”.

Edhe pse melodia është një duet me David Guetta, DJ francez nuk mori pjesë në versionin AMA, sipas Rolling Stone. / KultPlus.com

Dua Lipa fituese në American Music Awards, vlerësohet për bashkëpunimin më të mirë me Elton John  

Puna e artistëve mbrëmë është vlerësuar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve America Music Awards.

Në këtë mbrëmje nuk mungoi edhe emri i këngëtares shqiptare Dua Lipa e cila ishte në mesin e fituesve.

Dua fitoi çmimin “Bashkëpunimi më i mirë” me Elton John për ‘remix’-in nga PNAU për hitin “Cold Heart”.

Por, në këtë mbrëmje mungoi prezenca e Dua Lipës dhe Elton John, pasi dyshja performuan bashkë në Doger Stadium në Los Angeles në kuadër të turneut të artistit 75-vjeçar. / KultPlus.com

Lista e plotë e fituesve në AMA 2021

American Music Awards 2021 u prezantuan të dielën mbrëma (21 nëntor), në Los Angeles, duke përfshirë pjesëmarrjen e shumë yjeve të muzikës, artit dhe botës së televizionit.

AMA që u mbajt në teatrin Microsoft, dhe nderon artistët më të mirë të viti, nikoqire e mbrëmjes ishte repereja, Cardi B.

Grupi BTS ishte ndër fituesit kryesorë, duke marrë gjithsej tre çmime, përfshirë artistin e vitit. E nominuara kryesore e natës Olivia Rodrigo mori një nga shtatë nominimet e saj: Artistja e re e vitit.

Lista e plotë e fituesve në AMA:

Artisti i Vitit:

BTS

Artisti i ri i vitit

Olivia Rodrigo

Bashkëpunimi i vitit

Doja Cat ft. SZA “Kiss Me More”

Kënga trend më e preferuar

Megan Thee Stallion “Body”

Videoja muzikore më e preferuar

Lil Nas X “MONTERO (Call Me By Your Name)”

Artisti i Preferuar Mashkull – Pop

Ed Sheeran

Artistja e preferuar femër- Pop

Taylor Swift

Dyshja e preferuar (ose grupi)- Pop

BTS

Albumi i preferuar- Pop

Taylor Swift “evermore”

Kënga e preferuar-Pop

BTS “Butter”

Artisti i preferuar mashkull– Country

Luke Bryan

Artistja e preferuar femër– Country

Carrie Underwood

Dyshja ose grupi i preferuar- Country

Dan + Shay

Albumi i preferuar – Country

Gabby Barrett “Goldmine”

Kënga e preferuar – Country

Gabby Barrett “The Good Ones”

Artisti i preferuar mashkull – Hip Hop

Drake

Artistja e preferuar femër- Hip Hop

Megan Thee Stallion

Albumi i preferuar- Hip Hop

Megan Thee Stallion “Good News”

Kënga e preferuar Hip Hop

Cardi B “Up”

Artisti i preferuar mashkull- R&B

The Weeknd

Artistja e preferuar femër- R&B

Doja Cat

Albumi i preferuar- R&B

Doja Cat “Planet Her”

Kënga e preferuar R&B

Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak) “Leave The Door Open”

Artisti i preferuar mashkull-Muzika Latine

Bad Bunny

Artistja e preferuar femër- Muzika Latine

Becky G

Dyshja/grupi i preferuar- Muzika Latine

Banda MS de Sergio Lizárraga

Albumi i preferuar-Muzika Latin

Bad Bunny “EL ÚLTIMO TOUR DEL MUNDO”

Kënga e preferuar-Muzika Latine

Kali Uchis “telepatía”

Artisti i preferuar- Rock

Machine Gun Kelly

Artisti i preferuar – Frymëzues kontemporan (bashkëkohor):

Carrie Underwood

Artisti i preferuar – Muzika elektronike

Marshmello./KultPlus.com

Dua Lipa nominohet për tri çmime në “American Music Awards”

Dua Lipa nuk po mbetet jashtë asnjë gare të madhe në industrinë e muzikës, në vitet e fundit.

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore është nominuar së fundmi në tri kategori të çmimeve në “American Music Awards”, të cilat janë bërë publike të enjten.

Sipas njoftimit të AMA-s, Lipa është nominuar në kategoritë “Favourite Female Pop Artist”, “Favourite Pop Album” për albumin “Future Nostalgia”, dhe “Favourite Pop Song” për këngën “Levitating”.

Në të tri kategoritë, këngëtarja kosovare 25-vjeçare garon me emrat e mëdhënj të muzikës si Taylor Swift, Ariana Grande, Doja Cat, Olivia Rodrigo dhe The Weeknd.

Ndërkohë, këtë vit artistja me më së shumti nominime në AMA është Olivia Rodrigo, me gjithsej shtatë nominime, përfshirë edhe kategorinë për “Artistin e vitit” dhe “Artisti i ri i këtij viti”.

Këngëtari i muzikës R&B, The Weeknd është nominuar në gjashtë kategori. The Weeknd është fitues i pesëfishtë i AMA-s deri tani.

Ngjarja e madhe muzikore “AMA 2021” do të mbahet në Los Anxhelos, më 21 nëntor. / KultPlus.com

(Photo by Ryan Pierse/Getty Images)

Paris Hilton shkëlqen në fustanin e disenjatorit shqiptar në American Music Awards

Paris Hilton u duk mahnitëse në një fustan të argjendtë si me efekte të pasqyrës, fustan ky i dizajnuar nga Valdrin Sahiti.

Fustanin e disenjatorit kosovar, Hilton e kombinoi me bizhuteri diamanti nga Lara Heems dhe një palë taka të argjendta, që shkonin fiks me gjithë veshjen, gjatë paraqitjes së saj në American Music Awards 2020.

Ajo u ngjit në skenë për të prezantuar çmimin e mbrëmjes, “Artisti më i mirë i ri i 2020-ës”.

Sahiti ka depërtuar përtej Kosovës me krijimet e tij, që u modeluan nga yje botërore, në evente më të rëndësishme të botës së argëtimit. /Insajderi.com/ KultPlus.com

Lista e plotë e fituesve në American Music Awards

American Music Awards ka sjell në skenë yjet më të mëdha të muzikës, transmeton Klan Kosova, shkruan KultPlus.com

Taylor Swift mori çmimin e dekadës dhe performoi disa nga hitet e saj më të mëdha.

Pos saj vëmendjen e të gjithëve e mori edhe artisti Post Malone i cili kishte shtatë nominime nga të cilat fitoi 3 çmime. Pas tij janë edhe Ariana Grande bashkë me Billlie Eilish.

Këtu më poshtë keni listën e plotë të artistëve:

Artisti i vitit
Drake
Ariana Grande
Halsey
Post Malone
Taylor Swift

Artisti i ri më i mirë
Luke Combs
Billie Eilish
Lil Nas X
Lizzo
Ella Mai

Bashkëpunimi i vitit
Lady Gaga and Bradley Cooper, “Shallow”
Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
Marshmello and Bastille, “Happier”
Shawn Mendes dhe Camila Cabello, “Senorita”
Post Malone and Swae Lee, “Sunflower (Spider-Man: Into the Spider-Verse)”

Turneu i vitit
BTS
Ariana Grande
Elton John
P!nk
Ed Sheeran

Videoklipi i favorizuar
Billie Eilish, “Bad Guy”
Ariana Grande, “7 Rings”
Halsey, “Without Me”
Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
Taylor Swift, “You Need to Calm Down”

Artisti më i mirë i rrjeteve sociale
BTS
Billie Eilish
EXO
Ariana Grande
Shawn Mendes

Artisti më i mirë pop/rok
Drake
Khalid
Post Malone

Artistja më e mirë pop/rok
Billie Eilish
Ariana Grande
Taylor Swift

Dyshja ose grupi më i mirë pop/rok
BTS
Jonas Brothers
Panic! At The Disco

Albumi më i mirë pop/rok
Billie Eilish, “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”
Ariana Grande, “Thank U, Next”
Taylor Swift, “Lover”

Kënga e preferuar pop/rok
Halsey, “Without Me”
Jonas Brothers, “Sucker”
Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
Panic! At The Disco, “High Hopes”
Post Malone & Swae Lee, “Sunflower (Spider-Man: Into the Spider-Verse)”

Artisti më i mirë i muzikës ‘country’
Kane Brown
Luke Combs
Thomas Rhett

Artistja e preferuar e muzikës ‘country’
Kelsea Ballerini
Maren Morris
Carrie Underwood

Dyshja ose grupi më i mirë i muzikës ‘country’
Dan + Shay
Florida Georgia Line
Old Dominion

Albumi i preferuar i muzikës ‘country’
Kane Brown, “Experiment”
Dan + Shay, “Dan + Shay”
Carrie Underwood, “Cry Pretty”

Kënga e preferuar e muzikës ‘country’
Luke Combs, “Beautiful Crazy”
Dan + Shay, “Speechless”
Blake Shelton, “God’s Country”

Artisti i preferuar rep/hip-hop
Cardi B
Drake
Post Malone

Albumi i preferuar rep/hip-hop
Meek Mill, “Championships”
Post Malone, “Hollywood’s Bleeding”
Travis Scott, “Astroworld”

Kënga e preferuar rep/hip-hop
Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
Post Malone, “Wow.”
Travis Scott, “Sicko Mode”

Artisti i preferuar Soul/R&B
Chris Brown
Khalid
Bruno Mars

Artistja e preferuar Soul/R&B
Beyonce
Lizzo
Ella Mai

Albumi i preferuar Soul/R&B
Chris Brown, “Indigo”
Khalid, Free “Spirit”
Ella Mai, “Ella Mai”

Kënga e preferuar Soul/R&B
Khalid, “Talk”
Lizzo, “Juice”
Ella Mai, “Trip”

Artisti i preferuar alternative rok
Billie Eilish
Imagine Dragons
Panic! at the Disco

Artisti i preferuar bashkëkohor
Maroon 5
P!nk
Taylor Swift

Artisti i preferuar latin
Bad Bunny
J Balvin
Ozuna

Artisti i preferuar frymëzues
Lauren Daigle
For King & Country
MercyMe

Artisti i preferuar ‘electronic dance music’ (EDM)
Avicii
Marshmello
The Chainsmokers

Tema e preferuar muzikore
“A Star Is Born” – Lady Gaga & Bradley Cooper
“Bohemian Rhapsody” – Queen
“Spider-Man: Into the Spider-Verse”

Shqiptarja Bebe Rexha do të performojë në American Music Awards (FOTO)

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards.

Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be” dhe i cili u lansua kohë më parë.

Bukuroshja shqiptare ka konfirmuar se do të performojë këtë të diel bashkë me këtë grup dhe se versionin e performancës do ta lansojë për shkarkim për të gjithë adhuruesit e saj.

Ndryshe, Bebe Rexha konsiderohet një prej yjeve më të mëdha të muzikës botërore./ KultPlus.com

Performing "Meant To Be" at the @Amas this November 19th with @flagaline !!!

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on