Filmi ku ka luajtur Dua Lipa, Argylle ka debutuar në Rotten Tomatoes me një vlerësim prej 34%

Argylle ka debutuar në Rotten Tomatoes me një vlerësim prej 34% me 59 revista, megjithatë, kjo vlerësim mund të ndryshojë me shtimin e më shumë recensioneve. Ky vlerësim shënon pikëvlerën më të keqe në karrierën e regjisorit Matthew Vaughn.

Filmi është një komedi aksioni me ngjarje shpionazhi, ku Henry Cavill luan rolin kryesor. Bryсe Dallas Howard interpreton një autore shpionazhi, e cila gjen veten e përfshirë në një komplot global, i cili ka shumë ngjashmëri me librat e saj.

Me afërditjen e datës së lëshimit në kinema të Argylle, filmi ka debutuar në Rotten Tomatoes me një vlerësim prej 34%, bazuar në 59 recensione. Është e mundur që ky vlerësim të vazhdojë të ndryshojë me shtimin e më shumë recensioneve, por aktualisht ky vlerësim konsiderohet si më i keqi në karrierën e Matthew Vaughn kur shikohet vetëm në përpjekjet e tij si regjisor. Ende nuk është publikuar vlerësimi i publikut, por filmi mund të shpërblehet më shumë nga shikuesit e përgjithshëm të filmit. / KultPlus.com

Dua Lipa publikon pamjet e para të filmit ‘Argylle’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka treguar pak nga filmi i saj më i ri ku luan.

Lipa shfaqet me një rol në filmin “Argyle”.

Ajo në këtë skenë paraqitet në krahët e një aktori që duket sikurse po vallëzojnë.

Filmi “Argyle” është prodhim i Marvel dhe në të përpos Dua Lipës luajnë edhe: Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, John Cena, Samuel L. Jackson, Dua Lipa, Ariana DeBose dhe Rob Delaney./ KultPlus.com

Dua Lipa do të bëjë debutimin e saj edhe në film

Gazeta britanike “Observer” ka njoftuar së fundmi se Dua Lipa do të bëjë debutimin e saj në aktrim, përcjell KultPlus.

Suksesi i saj i jashtëzakonshëm në industrinë e muzikës ka rezultuar që të bëjë hapjen e rrugeve të tjera në jetën e Lipës.

26 vjeçarja pritet që të bëjë debutimin e saj në aktrim në filmin “Argylle”, një thriller që tematikën e filmit e shtjellon rreth “spiunit më të madh të botës”.

Përveç Lipës dhe Cavill, në film do të luajnë Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, John Cena dhe Samuel L. Jackson. /KultPlus.com

Image

Dua Lipa për herë të parë në rolin e aktores në filmin “Argylle”

Këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe fituese e çmimit ‘’Grammy’’, Dua Lipa po bashkohet me një formacion të aktorëve që përfshin: Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, John Cena dhe Samuel L. Jackson për filmin më të ri të zhanrit triler të titulluar ‘Argylle‘, me ç’rast ajo do të debutojë në rolin e aktores, transmeton KultPlus.

Bazuar në romanin spiunazh, filmi Argylle nga autori Ellie Conway dhe producenti Vaughn’s Mary, ndjek spiunin më të madh në botë ‘’Argylle’’ ndërsa ai është kapur në një aventurë globale.

Filmi pritet të jetë i pari nga të paktën tre filmat në ekskluzivitet dhe është i vendosur në Amerikë, Londër dhe vendndodhje të shumta në të gjithë botën. Xhirimet e tij pritet të nisin në muajin gusht në Evropë.

Ajo do të sigurojë gjithashtu muzikë origjinale për filmin, teksa kujtojmë se sukseset e saj sa vinë e shtohen./ KultPlus.com