Një vit nga hiti që vulosi suksesin e Dua Lipës, fansat festojnë bashkë me të (VIDEO)

Dje është bëtë plot një vit nga publikimi i këngës se suksesshme të Dua Lipës që e ngriti atë në maje të top-listave botërore, duke e bërë këngëtaren më të dëgjuar në Spotify, shkruan KultPlus.

Derisa Dua po merr pjesë në festivalin Roskilde, një numër tejet i madh fansash shihen derisa vallëzojnë së bashku me të duke ndjekur ritmin e këngës “New Rules”, këngës që ka vulosur suksesin e këngëtares nga Kosova.

Anë e mbanë botës kjo këngë ka mbledhur mjaft dëgjues, duke e bërë emrin e Dua Lipës, një nga më të kërkuarit në industrinë e muzikës. Fama e këngëtares, Dua Lipa dëshmohet edhe në rrjetet sociale, ku ajo ka mbledhur rreth vetes plot 14 milionë fansa.

Dua Lipa pritet që në muajin gusht, të performoj për herë të dytë në Prishtinë, në Festivalin Sunny Hill, që do t’i dhuroi Prishtinës gjallëri me zëra të këngëtarëve të njohur ndërkombëtar e veror. /KultPlus.com

ROSKILDE ON FUCKING FIRE!! NEW RULES HAPPY FIRST BIRTHDAY YOU POWERFUL BITCH!!!!!

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

‘Buzzfeed’ fton amerikanët të zgjohen e të hyjnë në botën e Dua Lipës

Mediumi amerikan Buzzfeed ia ka kushtuar një tekst këngëve dhe karrierës së këngëtares shqiptare, Dua Lipa, duke u bërë thirrje amerikanëve që ta dëgjojnë më shumë e t’i japin shans yllit të muzikës.

Buzzfeed shkruan se Dua Lipa gjatë karrierës së saj ka nxjerrë në treg shumë këngë që konsiderohen hite të jashtëzakonshme, si ‘Be The One’ e ‘Blow Your Mind’. Megjithatë, sipas tyre, amerikanët nuk kanë ditur të çmojnë talentin e yllit 22 vjeç, siç ka ndodhur në Britaninë e Madhe.

“Kur ‘Be The One’ e Dua Lipës kishte dështuar në Amerikë, nuk thamë asgjë pasi e dimë që amerikanët janë të prirur të mos i çmojnë gjërat e reja që dalin në treg”, shkruan faqja amerikane.

Sipas tyre, është koha që amerikanët ‘të zgjohen nga gjumi’ e të hyjnë në botën artistike të talentit të Dua Lipës, dhe këtë mund ta bëjnë përmes këngës së saj të re, ‘New Rules’, të cilën Buzzfeed e konsideron si ‘kënga e verës’, pasi që edhe renditet në pozitën e parë si kënga më e dëgjuar në Britani. Por, kjo nuk ndodh në Amerikë, pasi atje, kjo këngë e Lipës renditet vetëm e 81-ta. / KultPlus.com
Linku: https://www.buzzfeed.com/mjs538/dua-deserves-better?utm_term=.fyoJNxkGj#.ojD50KLXB