Seriali “Peaky Blinders” do të sjell sezonën e 6-të

Seriali “Peaky Blinders” do të vie me sezonin e radhës, duke i gëzuar shikuesit e tyre, shkruan KultPlus.

Teksa pati sukses përgjatë 5 sezonave, “Peaky Blinders” po rikthehet në ekranet televizive me sezonën e 6-të.

Këtë lajm të mirë për ndjekësit e tyre e kanë bërë të ditur drejtuesit e serialit në Twitter.

Profili zyrtar i “Peaky Blinders” në Twitter ka postuar një fotografi të vëllezërve Shelby në një veturë me shkrimin “Shelby-t u kthyen në biznes.”

“Sezoni i 6-të i Peaky Blinders ka filluar xhirimet”, kanë shkruar ata.

“Peaky Blinders” është një ndër serialet më influencues në mbarë botën, që tregon historinë e një familjeje gangsterësh e vendosur në vitin 1919 në Birmingham, dhe shefit të saj badass, Tommy Shelby i portretizuar nga Cillian Murphy. / KultPlus.com

Tommy Shelby i “Peaky Blinders” u votua si karakteri më i madh televiziv i të gjitha kohërave

Tommy Shelby është votuar personazhi më i madh televiziv i të gjitha kohërave në një sondazh të ri nga lexuesit LADbible, ku morën pjesë 400,000 përcjellës duke votuar për të ikonat e tyre të preferuara të ekranit.

Pasi mposhti Geralt of Rivia të “Witcher’s”, Shelby doli kundër Rick Sanchez nga “Rick and Morty” dhe doli fitues, pasi gjithashtu i mundi dy heronj të rinj – Arya Stark nga “Game of Thrones” dhe “Eleven from Stranger Things”.

Ndërsa adhuruesit e Tony Sopranos nga “The Sopranos”, Bojack Horseman, Michael Scott nga “The Office” dhe Walter White nga “Breaking Bad” nuk u ndanë shumë keq, pasi dolën në krye në raundet e para përkatëse.

Ndërsa shumë tifozë të TV ishin më shumë se të kënaqur me rezultatin, duke lavdëruar si personazhin ashtu edhe shfaqjen në pjesën e komenteve, të tjerët nuk ishin më të kënaqur.

“Rick Sanchez duhej të fitonte,” u ankua njëri.

Një tjetër tha: “Imagjinoni që Tommy Shelby është personazh më i mirë se Walter White, Tony Soprano dhe Michael Scott”.

Drama epike e BBC, e cila e përcjellë bandën Shelby me seli në Birmingham dhe veprimet e tyre të dhunshme, u emërua shfaqja më e mirë televizive e 10 viteve të fundit pasi një sondazh publik masiv i LADbible në fund të vitit 2019 e nxori atë fituese në krahasim me rivalin e mirënjohur amerikan “Breaking Bad” për një grusht votash.

Game of Thrones përfundoi i treti me 27.4 përqind të votave, i ndjekur nga serialet e HBO të vitit 2019 “Sky” dhe “Chernobyl”.

Dhe ja edhe një lajm të mirë, pasi duket se sezoni i gjashtë i Peaky Blinders është duke u zhvilluar mirë – me regjisorin Andrew Byrne që ka zbuluar serialin aktualisht është në para-prodhim.

Duke publikuar një fotografi të skenarit të prodhimit të një episodi që quhet ‘Dita e Zezë’, ai shkroi në mediat sociale: “Ne jemi në para-prodhim në sezonin 6. Për më shumë do të njoftoheni. Me Urdhrin e …”/Insajderi.com /KultPlus.com