Gjesti i Ronaldos ia humbi Coca Colas 4 miliardë dollarë në aksione

Ylli portugez Cristiano Ronaldo, të hënën mbrëma mbajti konferencë për media para ndeshjes Portugali – Hungari, që ka nisur në orën 18:00.

Ronaldo me t’u ulur në tavolinë, kishte para vetes dy shishe të pijes së gazuar Coca Cola dhe i largoi ato, duke ngritur lart shihen me ujë të thjeshtë dhe duke porositur: ”Pini ujë”.

Gjesti i tij nuk ishte vetëm simbolik. Me këtë ai ndikoi që aksionet e kompanisë amerikane të bien në bursë, nga 56.10 dollarë në 55.22 dollarë, përkatësisht 1.6 për qind.

Ronaldo njihet për jetë të shëndetshme. Por jo të gjithë në shtëpinë e tij e ndjekin shembullin e tij, sidomos jo djali i tij i madh.

“Do të shohim nëse do të bëhet futbollist i madh. Nganjëherë pinë Coca Cola dhe ha patatina, kjo më nervozon së tepërmi”, pati thënë Ronaldo./kohanet/ KultPlus.com

Georgina Rodriguez në eventin madhështor e veshur nga dizenjatorja kosovare

Cristiano Ronaldo ka qenë kryetemë mediatike këtë fundjavë, pasi u shpall futbollisti i shekullit në ceremoninë Globe Soccer Awards në një eveniment madhështor në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Në ceremoninë e zhvilluar në objektin ikonik, Burj Khalifa, ai ishte i shoqëruar nga partnerja e tij, Georgina Rodriguez.

Dhe derisa superylli i Juventusit kishte veshur kostum të hirtë, Georgina zgjodhi një fustan të kuq të shndritshëm duke arritur të tërheqë vëmendjen e fotoreporterëve.

Ndërsa, raportohet se Lia Stublla i ka bërë përsëri fustanin Georginas në mbrëmjen kur Cristiano Ronaldo mori çmimin e më të mirit të shekullit nga “Globbe Soccer”.

Portugezja ka marr vëmendjen e mediave botërore rozë me fustanin e kuq. / KultPlus.com