Seriali i Netflix ‘Emily in Paris’ përqafon kulturën franceze në sezonin e ri

Sezoni i ri i serialit të Netflix ‘Emily in Paris’, me protagoniste Lily Collins që vjen në rolin e Emily Cooper, një amerikane që zhvendoset në Paris nga Çikago për një punë marketingu, do të publikohet më 21 dhjetor, transmeton KultPlus.

Shfaqja fokusohet më thellë te personazhet e saj, duke u larguar nga një lojë mbi klishetë e stileve të jetesës franceze dhe amerikane, për t’u bërë më shumë një “përplasje personalitetesh”, tha Star, i cili është gjithashtu producent ekzekutiv dhe shkrimtar i shfaqjes.

“Ajo ndihet më pak si një peshk jashtë ujit dhe më shumë e interesuar për të përqafuar kulturën rreth saj,” tha Collins, për personazhin që ajo luan.

I shikuar nga 58 milionë familje në muajin e tij të parë, seriali debutoi në kulmin e bllokimeve pandemike në vitin 2020 dhe u bë komedia më e njohur në Netflix atë vit.

Në sezonin e tretë, aktorët Paul Forman dhe Melia Kreiling bashkohen si anëtarë të rinj të kastit. “Personazhe të rinj vijnë dhe shtojnë shumë teksturë dhe komplikime të reja për të gjithë personazhet,” tha Star./ KultPlus.com

“Emily in Paris” rikthehet me sezonin e tretë në Netflix (VIDEO)

Aktorja Lily Collins rikthehet si protagoniste e serialit “Emily in Paris”. Paltforma Netflix tashmë e ka publikuar trailerin e plotë të sezonit të tretë të komedisë.

Kryepersonazhi, Emily Cooper, vazhdon të punojë në punën e saj të ëndrrave në kompaninë franceze të marketingut. Por, tani ajo e gjen veten në një udhëkryq, duke zgjedhur mes partnerëve romantik dhe mundësive profesionale.

Krahas aktores Lily Collins, në sezonin e tretë të serialit hit rikthehen edhe aktorët tjerë, Philippine Leroy-Beaulieu, Lucas Bravo, Ashley Park, Camille Razat, Samuel Arnold, Bruno Gouery, William Abadie dhe Lucien Laviscount.

Me gjithsej dhjetë episode, “Emily in Paris” fillon transmetimin në Netflix më 21 dhjetor. / KultPlus.com

Publikohet traileri i ‘Emily in Paris’, kur do të jetë premiera e sezonit të tretë

Sezoni i tretë do të jetë sezoni i zgjedhjeve , siç na predispozon profili i serialit të njohur ” Emily in Paris “, në postimin e ri që prezanton solemnisht trailerin e serisë së re të episodeve, premierë më 21 dhjetor në Netflix.

Emily ka marrë disa vendime të mëdha për jetën e saj të dashurisë dhe karrierën. Në frontin e dashurisë, ajo duket se po afrohet me të dashurin e saj të sezonit të dytë, Alfie, por e ka të vështirë të shmangë të dashurin e saj francez, Gabriel. Pse, sipas pyetjes së bërë në trailer: “A jemi këtu për të dashur vetëm një person?”.

Po për karrierën e saj? Është e paqartë për cilën agjenci punon, pasi sezoni i dytë përfundoi me Emily-n që iu kërkua të bashkohej me agjencinë e re të Sylvie. Në çdo rast, sezoni i ri parashikohet të jetë plot pasion, pasi heroina shprehet: “Ne flasim vazhdimisht për ekuilibrin e jetës dhe karrierës. Tani për tani jam i interesuar për jetën”./abcnews.al/KultPlus.com