Për herë të parë Era do të performojë në këtë shtet afrikan

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi vazhdon të na bëjë krenarë të gjithëve.

Pas performancës së shkëlqyer në Kampionatin Botëror “Russia 2018”, me këngën zyrtare “Live it up” me Will Smith dhe Nicky Jam ajo ka paralajmëruar koncertin e radhës, shkruan lajmi net.

Me anë të një postimi të publikuar në Instagram, Era tregon se kësaj radhe do të performojë në Egjipt. “Shihemi së shpejti, Egjipt”, ka shkruar ajo.

Mbase, kjo është hera e parë që Istrefi do jetë atje.

“Prisoner”, është kënga e fundit e publikuar nga ajo kurse së shpejti do sjell duet me një xhamajkan. /KultPlus.com

KultPlus ju sjellë prapaskenat e ‘No I Love Yous’ të Era Istrefit (VIDEO)

Kënga “No I Love Yous” të cilën Era Istrefi e solli në bashkëpunim me artistin ndërkombëtar French Montana, tërhoqi jo pak vëmendjen e fansave të saj dhe më gjerë, shkruan KultPlus.

Era sot përmes një statusi në Facebook ka ftuar fansat që t’i shkruajnë në chat nëse dëshirojnë të shohin videon zyrtare të prapaskenave të videoklipit të saj.

KultPlus ju sjellë ekskluzivisht këtë video ku Era duket tamam një yll. / KultPlus.com

Ea Istrefi vjen më 25 shtator me ‘No I Love Yous’

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, tashmë e kthyer në një prej zërave më të pëlqyer të muzikës botërore së shpejti do të publikojë edhe projektin e saj më të ri në bashkëpunim me superyllin e hip hopit, French Montana.

Por ndryshe nga sa pritej, publikimi i këngës së re, e cila pritet të kthehet në hit, është shtyrë për më 25 shtator për shkak se klipi ende nuk është xhiruar.

Top Channel ka mësuar se klipi i “No I Love Yous” do të xhirohet më 30 gusht në Los Angeles dhe më datë 25 shtator do të publikohet.

Një lajm i keq ky, për fansat e shumtë të këngëtares shqiptare, të cilët prisnin publikimin e këngës brenda këtij muaji, por për një këngëtare si Era Istrefi ia vlen të presësh. / KultPlus.com