Sot përfundon festivali i fotografisë ‘Lens Fest’, në ceremoninë përmbyllëse bëhet hapja e ekspozitës kolektive

Sot do të bëhet ceremonia përmbyllëse e festivalit të fotografisë ‘Lens Fest’.

‘Lens Fest’ filloi edicionin e tij të parë më 20 gusht deri më datë 23 gusht. Përgjatë këtyre tri ditëve festivali kishte në programin e tij ligjërata dhe punëtori të fotografisë me emrat e njohur të fotografisë si Afrim Spahiu, Arian Mavriqi, Bardha Goga dhe Arbër Elezi, përcjell KultPlus.

Në ceremoninë përmbyllëse do të bëhet hapja e ekspozitës kolektive me 16 emra të njohur të fotografisë shqiptare të cilët jetojnë në shtete të ndryshme të botës.

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur një muaj tek nënkalimi kryesor i qytetit i cili do të kthehet në galeri urbane./KultPlus.com

Festivali i fotografisë ‘Lens Fest’ publikon programin e plotë

Në Kosovë ka ardhur Festivali i Fotografisë “Lens Fest”, i vetëm në llojin e tij, festivali është organizuar nga fotografja ferizajase, Bardha Goga, shkruan KultPlus.

Festivali i cili fillon nga data 20 gusht e këtij viti, deri më 24 gusht do të mbahet në qytetin e Ferizajit.

Ndërkaq, së fundmi është publikuar programi i tyre i plotë të cilin e gjeni më poshtë. / KultPlus.com