Eminemi publikon një video të shkurtër të këngës për filmin “Venom 2”

Eminem ka njoftuar një bashkëpunim të ri për filmin “Venom 2”.

Në mediat sociale, Marshall Mathers ndau një instrumental 18 sekondash të një ekipi të ri me Skylar Grey, Polo G dhe Mozzy. Luan mbi një grafikë të logos “Venom 2” para se klipi të transformohet për të zbuluar emrat e atyre që marrin pjesë në këngën e re.

Në mbishkrim, Eminem etiketoi bashkëpunëtorët e tij dhe faqen zyrtare të “Venom 2” në Tëitter.

Admiruesit spekuluan javën e kaluar se Eminem ishte gati të lëshonte një album të ri më 1 tetor pasi të dhëna nga bashkëpunëtorët e ngushtë – përfshirë Skylar Grey – u shfaqën në internet. Sidoqoftë, Venom 2 do të shfaqet në kinematë amerikane në të njëjtën datë, duke sugjeruar se është data kur do të arrijë bashkëpunimi i ri.