Flori Mumajesi rikthehet në “Kënga Magjike” me këngën “Plas”

Këngëtari i njohur Flori Mumajesi është rikthyer me një këngë të re dhe ai ka përzgjedhë pikërisht “Kënga Magjike” që të prezantohet me këtë projekt të ri, shkruan KultPlus.

Ai është prezantuar me këngën “Plas”, që është një baladë, kurse kënga është me tekst dhe muzikë të vetë Florit.

Kënga duket se është duke u pëlqyer shumë, pasi që vetëm në faqen e tij zyrtare, kjo këngë tashmë është shpërndarë dhe komentuar shumë./KultPlus.com

Hitet e harruara të verës së vitit 2011-të (VIDEO)

Çdo verë i ka hitet e saj. Këngëtarët madje përgatiten që pak para verës të nxjerrin këngët më ritmike dhe verore në mënyrë që të ftohen më pas nëpër koncerte e net muzikore.

Do të shikojmë se si është zhvilluar nëpër kohë muzika gjatë stinës së verës. Viti 2011-të ka pasur disa hite të cilat janë dëgjuar në verën e këtij viti jo fort të largët.

Në Shqipëri e Kosovë, dhe aty ku flitet shqip, vera gjithmonë rezervohet për hite dhe muzikë. Në Kosovë vijnë mysafirët nga diaspora, në Shqipëri shkohet në bregdet, gjithmonë shoqëruar me këngë. / KultPlus.com

Viti 2011-të u shënua me këto hite verore: