“Autobiografia” e Xhevdet Xhafës nëpërmjet fotografisë (FOTO)

Mbrëmë në Galerinë Kombëtare të Tiranës është hapur ekspozita personale e artistit shqiptar Xhevdet Xhafa, ekspozitë kjo që shënon edhe bashkëpunimin kulturor në mes Kosovës dhe Shqipërisë, shkruan KultPlus.


Ekspozita është kuruar nga James Walmsley, kurse veprat në teknikën mikse janë një pasqyrim i jetës së piktorit, dhe përfaqësojnë ndjenjat dhe qëndrimet e tij veçanërisht mbi çështje sociale dhe politike të kombit shqiptar.


Kjo ekspozitë do të rri e hapur deri më 18 tetor, kurse lexuesit e KultPlus mund të shohin nga afër pamje nga hapja e kësaj ekspozite./KultPlus.com