Dua Lipa shpjegon domethënien e videoklipit ‘IDGAF’

Në mëngjesin e sotëm, videoklipi i Dua Lipës “IDGAF” numëron rreth 5 milionë klikime, duke qenë kënga #5 në trending në Youtube.

“Sa i përket videoklipit, ana jote e fortë dhe ana jote më e dobët bashkohen, për të kuptuar se dashuria ndaj vetes dhe vetëbesimi do të ndihmojnë në tejkalimin e çdo sfide” ka treguar vetë Dua Lipa për IDOLATOR.

Videoklipi i vajzës nga Prishtina ka qenë i shumëpritur pasi “New Rules” theu çdo rekord dhe pritje.

“Në videoklip patëm dëshirë të tregojmë sensin e fuqisë përtej një konteksti të ndarjes nga një i dashur” ka treguar regjisori i videoklipit, Henry Scholfield për IDOLATOR.

Madje, në një pikë të videoklipit njëra DUA e puth tjetrën në ballë, ndoshta pika më kulmore e videos që tregon edhe shpalosjen e dashurisë ndaj vetes, pranimit ndaj vetes me çdo kusht. / KultPlus.com