Dua Lipa, simbol i modelit të ri elektrik e luksoz të Jaguarit

Në timon dhe të dëgjosh muzikë, është një nga veprimet më të përbashkëta në botë. Për më tepër të ngasësh veturën dhe të këndosh këngën që dëshiron. Duke shtuar këtu stilin, ritmin dhe mjetet instrumentale që ju pëlqejnë.

Është një remiks i pilotuar, që të jep mundësinë të rishpikësh këngët pa fund, një aspekt i dëgjimit të muzikës në veturë që është reflektuar nga Jaguar dhe artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa.

Teknologjia është revolucionare. Të gjithë fansat e këngëtares mund të krijojnë një version të personalizuar të “Want to”, që sot është kënga më e miksuar në botë.

Falë një softueri të krijuar nga Jaguar, mund të gjeneroni miliona remikse origjinalë në tre mënyra të ndryshme, përmes të dhënave të blera në bordin e veturave të familjes, PACE, preferencave të ruajtura në Spotify, dhe duke krijuar një ritëm të thjeshtë nga smartfoni, përcjellë koha.net

Pra, me këngën “Want To”, mund të krijoni versionin hip hop, dance, orkestral, drum dhe bass, për një milionë miksime të ndryshme.

Jaguar i-Pace është SUV i ri elektrik i kompanisë së njohur britanike, ndërkohë që ka mjaft risi edhe në anën motorike të kësaj veture luksoze./ KultPlus.com

Dua Lipa dhe Jaguar prezantojnë teknologjinë e re për muzikën

Këngëtarja me renome botërore nga Kosova, Dua Lipa, flet nëpërmjet muzikës dhe bota e adhuron për këtë.

Por përtej të kënduarit ajo ka prezantuar bashkëpunimin me prodhuesin e njohur britanik të veturave – Jaguarin.

Në bashkëpunim me këngëtaren me origjinë shqiptare, do të prezantohet ‘epoka e re’ në teknologjinë e veturave për prodhuesit e rëndësishëm.

Lipa ka ndarë me të gjithë të rejat me anë të postimin të një videoje në Instagram.

“Jam shumë e emocionuar për këtë projekt mbi teknologjinë e re në muzikë duke bashkëpunuar me Jaguarin. Jam e sigurt që do e dashuroni atë që ne kemi krijuar dhe mezi po pres që ta prezantoj më 3 shtator”, ka shkruar Lipa./ KultPlus.com