Dua Lipa performon “Electricity” në Jimmy Kimmel Live (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka performuar këngën e saj të fundit “Electricity” në emisionin e njohur me Jimmy Kimmel, shkruan KultPlus.

Dua Lipa gjatë kësaj performance ka pasur të veshur një fustan me shkëlqim derisa ka vallëzuar këmbëzbathur.

Dua Lipan në këtë emision herën e kaluar pati kënduar këngën e saj “IDGAF”./ KultPlus.com

Performanca energjike e Dua Lipës në emisionin e famshëm të Jimmy Kimmel (VIDEO)

Ylli botëror Dua Lipa sot ka zënë vend në shkrimet e shumë medieve të huaja për performancën e saj në emisionin e njohur Jimmy Kimmel Live, shkruan KultPlus.

Dua Lipa ka gëzuar një sukses të jashtëzakonshëm me albumin e saj të titulluar “Dua Lipa” dhe me këngën e saj “New Rules”. Ndërsa këtë vit, ajo solli këngën “IDGAF”, e cila po korr shumë sukses. Së fundmi një performancë të kësaj kënge e ka dhënë tek “Jimmy Kimmel Live”.

Gjatë këndimit të këngës “IDGAF”, këngëtarja Dua Lipa shfaq një energji të jashtëzakonshme. Ndërsa ajo këndon këtë këngë, teksti i saj paraqitet prapa e që bën që edhe publiku ta këndojë këngën së bashku me të.

Së fundmi këngëtarja shqiptare, ka pasur një shkëputje nga skena për shkaqe shëndetësore ndërsa ka paralajmëruar se nga sonte ajo do t’i kthehet koncerteve në Australi./ KultPlus.com