Kalaja e Ulqinit është veshur Kuq e Zi (VIDEO)

Në kuadër të 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut qyteti i Ulqinit, më saktësisht Kalaja e qytetit është “veshur” kuqezi.

Në pamjet mbresëlënëse mund të shihen në murin e Kalasë së Ulqinit pamja e flamurit shqiptar dhe ajo e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut./KultPlus.com