Taylor Swift jep donacion për regjistrimin e studentes në universitet

Këngëtarja Taylor Swift ka bërë një donacion prej 23.000 sterlinave (25.700 euro) për studenten nga Londra në mënyrë që të ketë mundësinë e regjistrimit ne Universitetin Warwick, në degën e matematikës.

Studentja Vitoria Mario ka hapur një faqe të mbledhjes së fondeve në internet, ku edhe shkruan se si ka jetuar në Britani për katër vite, pasi që ishte shpërngulur nga Portugalia.

Por ajo nuk ka të drejtë për grante ne Britani.

Vitoria, për donacionin e Taylor Swift, tha: “Kisha brenga se ku do t’i gjeja paratë, çka duhet të bëj dhe çfarë pune të bëj. Ajo në fakt bëri që ëndrra ime të bëhet realitet”, shkruan BBC-ja të premten.

Këngëtarja amerikane, e cila ka shumë kënge të njohura nëpër top listat botërore, shkroi një mesazh në faqen e mbledhjes së fondeve të Vitorias.

Deri në paraqitjen e Swiftit, Vitoria kishte mbledhur afro gjysmën e 40.000 sterlinave të nevojshme për regjistrimin më fakultet.

“Vitoria, arrita deri tek tregimi yt online dhe jam aq e frymëzuar me vullnetin tënd për t’i bërë ëndrrat tua realitet”, i shkroi Swift Vitorias. “Dëshiroj që të dhuroj pjesën tjetër që ka mbetur. Shumë fat me çdo gjë që bën! Me dashuri, Taylor”.

Swift edhe më parë u kishte bërë donacione të ngjashme adhuruesve të saj për të cilët kishte lexuar online. / KultPlus.com

Taylor Swift publikon këngën ‘Look What You Made Me Do’ (VIDEO)

Këngëtarja e famshme Taylor Swift ka publikuar këngën “Look What You Made Me Do”, këngë kjo e cila i paraprinë albumit të saj të ri të quajtur “Reputation”, shkruan KultPlus.

Kjo këngë vjen vetëm më tekst, ndërsa pritet t’i realizohet edhe videoklipi.

Javën e kaluar, Taylor Swift fshiu gjithçka nga llogaritë e saj në mediat sociale, duke nxitur spekulimet se po përgatitej publikimi i një albumi të ri.

Me albumin e fundit, “1989”, Swift fitoi çmimin ‘Grammy’ në 2015-ën dhe arriti të shesë mbi 6 milionë kopje.

Taylor Swift është 27 vjeçe dhe nga viti 2006 e deri në 2014-ën, ka publikuar pesë albume, një në çdo dy vite, ndërsa i gjashti është vonuar tre vite nga paraardhësi. / KultPlus.com