“Reputation” i Taylor Swift mban pozitën e parë edhe pas tri javëve në Billboard

Taylor Swift e cila së fundmi ka publikuar albumin e saj të ri, “Reputation” po e mban vendin e parë në tabelën e Billboard për plot tri javë, përcjellë KultPlus.

Deri tani albumi i saj “Reputation” është shitur në 1.6 milion kopje. Këngëtarja Swift, këtë të premte ka lansuar albumin e saj edhe në të tjera platforma ku janë të përfshirë Spotify, Apple Music dhe Amazon.

Kjo mund t’i japë “Reputation” një sukses tjetër në tabelën e javës së ardhshme, ndërsa do të sfidohet nga albumi i ri i U2, “Songs of Experience”./ KultPlus.com

Taylor Swift publikon këngën ‘Look What You Made Me Do’ (VIDEO)

Këngëtarja e famshme Taylor Swift ka publikuar këngën “Look What You Made Me Do”, këngë kjo e cila i paraprinë albumit të saj të ri të quajtur “Reputation”, shkruan KultPlus.

Kjo këngë vjen vetëm më tekst, ndërsa pritet t’i realizohet edhe videoklipi.

Javën e kaluar, Taylor Swift fshiu gjithçka nga llogaritë e saj në mediat sociale, duke nxitur spekulimet se po përgatitej publikimi i një albumi të ri.

Me albumin e fundit, “1989”, Swift fitoi çmimin ‘Grammy’ në 2015-ën dhe arriti të shesë mbi 6 milionë kopje.

Taylor Swift është 27 vjeçe dhe nga viti 2006 e deri në 2014-ën, ka publikuar pesë albume, një në çdo dy vite, ndërsa i gjashti është vonuar tre vite nga paraardhësi. / KultPlus.com