Përurohet statuja e Princeshës Diana në Kensington Palace

Princat William dhe Harry nderuan sot kujtimin e nënës së tyre Diana, Princesha e Uellsit, ndërsa u ribashkuan për zbulimin e shumëpritur të statujës së saj në Kensington Palace.

Në një deklaratë të lëshuar pas ceremonisë së shkurtër, vëllezërit thanë: “Sot, në këtë që do të kishte qenë 60-vjetori i lindjes së nënës sonë, ne kujtojmë dashurinë, forcën dhe karakterin e saj, cilësi që e bënë atë një forcë të së mirës në të gjithë botën, duke ndryshuar jetë të panumërta për më mirë”.

“Çdo ditë, dëshirojmë që ajo të ishte ende me ne dhe shpresa jonë është që kjo statujë të shihet përgjithmonë si një simbol i jetës dhe trashëgimisë së saj”, shtuan ata.

Me praninë edhe të vëllezërve dhe motrave të Dianës, William dhe Harry tërhoqën pëlhurën jeshile që mbulonte monumentin, i cili do t’u kujtojë përgjithmonë vizitorëve të Pallatit Kensington banoren e tij më të famshme. /atsh/ KultPlus.com