Pula: Ka ndryshuar vetëm pushtuesi, në vend të serbit kemi shqipfolës

Luljeta Pula, ka reaguar rreth formimit të Qeverisë së re që ndodhi sot pasdite, shkruan KultPlus

Ajo ka shprehur mendimin e saj se këtu ka ndodhur vetëm një ndyshim pushtuesish, por jo ndryshimi i vërtetë.

“Nuk kemi luftuar për kësi Kosove! Ka ndryshuar vetëm pushtuesi! Në vend të sërbit kemi shqipfolës që i bejnë argatin Sërbisë! Pezm e dëshpërim pa fund”, ka shkruar Pula në llogarinë e saj në Facebook. / KultPlus.com

Luljeta Pula: Dioguardi nuk mori asnjëherë, as vlerësim e as mirënjohje nga Kosova (FOTO)

Luljeta Pula ka ndarë me ndjekësit e saj disa nga fotografitë e jetës së saj politike, ku shihet të jetë pranë figurave të njohura shqiptare, por edhe Joe Dioguardin, i cili konsiderohet si njeriu i parë që ka nisë ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës.

Pula ka shprehë keqardhje se si ky njeri nuk është vlerësuar asnjëherë nga Kosova, për shtetin të cilin ka bërë shumë, shkruan KultPlus.

Më poshtë po ju sjellim tekstin e plotë të Luljeta Pulës dhe fotografitë e asaj periudhe.

Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikane (Lobi) me ne krye Joe Dioguardin ishte e para qe nisi internacionalizimin e ceshtjes se Kosoves, me 1990. Me organizimin e Deshmise ne Kongresin Amerikan, ne Senat dhe ne Departamentin e Shtetit , te perfaqesuesve te Kosoves. Per te mos marre ne kembim asnjehere as vleresim e as mirenjohje nga Kosova./ KultPlus.com