Ed Sheeran dhe Elton John publikojnë ‘Merry Christmas’, synojnë të bëhet numri një në Mbretërinë e Bashkuar

Ed Sheeran dhe Sir Elton John kanë zbuluar këngën që ata shpresojnë se do të bëhet numri një i Krishtlindjeve në Mbretërinë e Bashkuar këtë vit, transmeton KultPlus.

E titulluar ‘Merry Christmas’, është një këngë e hidhur që feston sezonin duke kujtuar “ata që kanë shkuar” në një vit të dhimbshëm.

‘Merry Christmas’ është një nga tre këngët që yjet shkruan pasi Elton John ngriti idenë në Krishtlindjet e kaluara.

Por dyshja përballet me një konkurrencë të ashpër në listat nga Adele dhe LadBaby./KultPlus.com