Ed Sheeran mban flamurin ukrainas në një koncert në Poloni (FOTO)

Këngëtari angelz, Ed Sheeran dhe grupi ukrainas pop-rock, Antyila, mbrëmë dolën në skenë teksa mbanin flamurin e Ukrainës.

Në koncertin e mbajtur në Varshavë të Polonisë, ata mbanin lart flamurin blu dhe të verdhë, ku shfaqej edhe logoja UNITED24, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

“Faleminderit për këtë mbështetje të jashtëzakonshme. Është e rëndësishme që yjet botërore të vazhdojnë të flasin për Ukrainën,” tha parlamenti i Ukrainës në Twitter.

UNITED24 është një fushatë e nisur nga Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky për të mbledhur donacione bamirësie.

Më pas fondet transferohen në llogaritë zyrtare të Bankës Kombëtare të Ukrainës dhe ndahen nga ministritë e caktuara për të mbuluar nevojat më të rëndësishme të vendit./ KultPlus.com

Ed Sheeran shkruan histori në “Spotify”

Artisti britanik, Ed Sheeran, ka shkruar histori në platformën muzikore “Spotify”, përcjell KultPlus.

Pas tij vjen Ariana Grande, e cila ka gati 20 milionë ndjekës më pak se kampioni Sheeran.

Lista e dhjetë më të ndjekurve përmban yje të tjerë të muzikës si Drake, Taylor Swift dhe Billie Eilish. Sheeran ishte gjithashtu artisti i parë që arriti 50 milionë ndjekës në platformë dhe ka pothuajse 60 milionë ndjekës më shumë se mega ylli i muzikës Adele.

Ed shkoi në Twitter për të festuar momentin historik dhe postoi një video të tij të veshur me një bluzë të dërguar nga Spotify për nder të arritjes së tij.

Bluza lexon ‘Më PYET PËR 100 MILION NDËRMJEKËSIT E MY SPOTIFY’ dhe Sheeran me shaka i pyet anëtarët e ekipit të tij turne se çfarë mendojnë për arritjen e tij historike.

Peter Leathem, shefi ekzekutiv i përpiluesve të të dhënave Phonographic Performance Limited (PPL), tha: “Urime për Ed Sheeran që ka këngën më të luajtur në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2021 dhe është artisti më i luajtur në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2021.

“Suksesi i tij në krye të listave gjatë pesë viteve të fundit është një dëshmi jo vetëm për cilësinë e prodhimit të tij, por edhe për forcën e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar në një kohë kur peizazhi muzikor global është më konkurrues se kurrë.” /KultPlus.com

Ed Sheeran me performancë për nder të Mbretëreshës Elizabeth

Ylli i muzikës pop, Ed Sheeran, do të performojë për nderë të Mbretëreshës Elizabeth dhe burrit të saj të ndjerë, Prince Philip, në një prej ngjarjeve të organizuara me rastin e festimit të 70-vjetorit të shërbimit të mbretëreshës në fron. Festimet për këtë rast do të zgjasin gjithsej katër ditë.

Kantautori i njohur britanik po planifikon ta interpretojë hitin që i dedikohet dashurisë, “Perfect”, për nderë të martesës së gjatë të çiftit mbretëror, raporton portali “Female”.

Sheeran do ta interpretojë këngën kur të përfundojë kortezhi që kalon nëpër rrugët e kryeqytetit, dhe gjatë performancës së tij, në një ekran gjigant do të shfaqen imazhe të Elizabetës dhe Philipit nga jeta e tyre e përbashkët, raporton Daily Mail.

Mbretëresha Elizabeta e Dytë dhe Princi Philip ishin të martuar për 77 vjet. Ai vdiq në prill të vitit 2021 në moshën 99-vjeçare. / KultPlus.com

Dua Lipa e dyta në listën e artistëve të rinj më të pasur të Britanisë, Ed Sheeran afër të bëhet miliarder

Sunday Time Music raporton se këngëtari Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik, ku thuhet se pasuria e tij u rrit me 47.2 milionë funte, shkruan DailyMail.

Kantautori i “Suffolk”, 31 vjeç, zë vendin e 10-të në listën vjetore të artistëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë me një pasuri totale të vlerësuar prej 260 milionë funtesh (307 milionë euro), përcjell KultPlus.

Në anën tjetër, pasi rriti pasurinë e saj me 24 milionë funte (28.3 milionë euro) në një total prej 60 milionë funtesh (70 milionë euro), këngëtarja Dua Lipa ngjitet në vendin e dytë në listën e muzikantëve të rinj, duke u barazuar me grupin e vajzave Little Mix.

– Lista me muzikantët më të pasur sipas Sunday Time Music

 1. Sir Paul McCartney – 865 milionë funte
 2. U2 – 625 milionë funte
 3. Lord Lloyd-Webber – 495 milionë funte
 4. Sir Elton John – 395 milionë funte
 5. Sting – 320 milionë funte
 6. Sir Mick Jagger – 318 milionë funte
 7. Keith Richards – 303 milionë funte
 8. Olivia dhe Dhani Harrison – 295 milionë funte
 9. Sir Ringo Starr – 285 milionë funte
 10. Ed Sheeran – 260 milionë funte
 • -Lista me muzikantët 30 vjeç e poshtë
 1. Harry Styles – 100 milionë funte
 2. Dua Lipa – 60 milionë funte (të përbashkëta)
 3. Little Mix – 60 milionë funte (të përbashkëta)
 4. Niall Horan – 52 milionë funte
 5. Louis Tomlinson – 48 milionë funte
 6. Liam Payne – 44 milionë funte
 7. Zayn Malik – 36 milionë funte
 8. Sam Smith – 34 milionë funte
 9. Stormzy – 26 milionë funte
 10. Lewis Capaldi – 19 milionë funte /KultPlus.com

Ed Sheeran publikon këngën ‘2step’, videoklipin e realizon në Ukrainë

Ed Sheeran dhe Lil Baby kanë publikuar këngën e tyre “2step” në mbështetje për Ukrainën.

Të enjten, këngëtari britanik publikoi videoklipin për këngën, të cilën e xhiroi në Ukrainë lufta para pushtimit të Rusisë, transmeton KultPlus.

Videoja paraqet këngëtarin me kapele gri dhe pallto të zezë duke kënduar në mes të kërcimtarëve në rrugët e Kievit. Të gjitha honoraret dhe të ardhurat për këngën janë dhënë si ndihmë financiare për Ukrainën.

“Kam filmuar videon ‘2step’ në qytetin e Kievit, përpara se të fillonin të ndodhnin aktet shkatërruese të dhunës,” tha Sheeran në një deklaratë. “Ishte hera ime e parë që vizitoja vendin dhe u ndjeva shumë i mirëpritur gjatë qëndrimit tim atje, të gjithë nga grupi i prodhimit deri te njerëzit e shumtë që takova gjatë ditëve të mia të pushimit.”

Sheeran vazhdon: “Ukraina është një vend krenar dhe jam mirënjohës që pata rastin të filmoj videon time atje. Unë qëndroj me Ukrainën.”/ KultPlus.com

‘The Global Awards 2022’, lista e plotë e fituesve

Ceremonia e “Global Awards” feston yjet në muzikë, ‘podcast’-et e të tjera programe argëtuese dhe ditën e sotme (14 prill) janë shpallur fituesit e vitit 2022.

Në evenimentin madhështor ylli i muzikës pop, Ed Sheeran, ka fituar tri çmime të rëndësishme.

Coldplay, Anne-Marie, Dave dhe Mimi Webb janë gjithashtu ndër fituesit, ndërsa Lil Nas X fitoi ‘Çmimin Special’ për ‘Kreativitetin’.

Tani në vitin e tij të pestë, “The Global Awards” bashkon stacionet radiofonike të Global; Capital, Heart, Smooth, Classic FM, Radio X, Capital XTRA, Capital Dance dhe Gold, si dhe Global Player, për të nderuar yjet më të mëdhenj të muzikës dhe argëtimit.

Me albumin e tij të katërt solo, ‘=’, i lëshuar në 2021 me vlerësimin e kritikëve, Ed Sheeran fitoi shumë në “The Global Aëards 2022”, duke u shpallur ‘mashkulli më i mirë’ dhe ‘artisti më i mirë britanik’, me ‘Bad Habits’ të shpallur si kënga më e dëgjuar në radion e “Globar” në 2021.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të fituesve në “Global Awards 2022”:

Grupi më i mirë

Biffy Clyro

Bts

Coldplay

D-block Europe

Little Mix

Jonas Brothers

Interpretues më i mirë mashkull

Aitch

Arrdee

Dave

Ed Sheeran

Joel Corry

Justin Bieber

Lil Nas X

The Weeknd

Years & Years

Artistja më e mirë femër

Adele

Anne-Marie

Becky Hill

Doja Cat

Mimi Webb

Olivia Rodrigo

Raye

‘Podcast’-i më i mirë

Hoë To Fail With Elizabeth Day

My Therapist Ghosted Me

Rob Beckett And Josh Widdicombe’s Parenting Hell

Sh**ged Married Annoyed With Chris & Rosie Ramsey

The High Performance Podcast

Interpretuesi më i mirë britanik

Adele

Anne-Marie

Becky Hill

Coldplay

Dave

Ed Sheeran

Ksi

Sam Fender

Years & Years

Artisti më i mirë në zhanrin klasik

Freddie De Tommaso

Isata Kanneh-mason

John Williams

Nicola Benedetti

Sheku Kanneh-mason

Artisti më i mirë në hip hop apo R&b

Central Cee

Dave

Doja Cat

Russ Millions

Tion Wayne

Interpretuesi më i mirë në zhanrin pop

Anne-Marie

Becky Hill

Justin Bieber

Joel Corry

Mimi Webb

The Weeknd

Years & Years

Interpretuesi më i mirë në ‘dance’

Diplo

James Hype

Jodie Harsh

Kah-lo

Mk

Artisti i ri në ngritje

A1 X J1

Arrdee

Becky Hill

Mimi Webb

Olivia Rodrigo

Tate Mcrae

Tom Grennan

Çmimi special për kreativitet

Lil Nas X./ KultPlus.com

Ed Sheeran po provon diçka të re përpos muzikës, fillon të merret me astronomi

Këngëtari britanik, Ed Sheeran, raportohet se ka shpenzuar një shumë të parave për të blerë një çantë speciale në mënyrë që të mund t’i shikojë ata çdo natë, duke filluar kështu të merret edhe me astronomi, përcjell KultPlus.

Artisti ka investuar në një kupolë observatori në kopshtin e tij të pasmë dhe e ka mbushur me pajisje moderne për hobin e tij të ri.

“Ed nuk ka shumë netë pushimi dhe do të ketë edhe më pak kur të shkojë në turne. Por kur e bën këtë, i pëlqen të jetë në gjendje të shikojë qiellin  natën. Ai i ka të gjitha pajisjet për të vëzhguar yjësitë dhe di një ose dy gjëra për të gjitha, gjë që mund të befasojë shumë njerëz”, tha një burim për tabloidin The Sun.

Ed nuk do të jetë në gjendje të përfitojë nga pajisjet e tij të reja astronomike për një kohë, pasi turneu i tij i ri fillon në Dublin pas dhjetë ditësh. /KultPlus.com

Ed Sheeran, Camila Cabello dhe Emeli Sande sonte në koncertin për Ukrainën

ITV, STV dhe Livewire Pictures kanë bashkuar forcat me Komitetin e Emergjencave të Fatkeqësive (DEC) dhe grupin mediatik dhe argëtues Global për të organizuar ngjarjen dy-orëshe në Birmingham këtë mbrëmje, e cila do të kombinojë shfaqje muzikore nga Sheeran dhe yjet e tjerë.

Sonte gjithashtu do ketë edhe filma të shkurtër që njohin përpjekjet e vazhdueshme të ndihmës dhe vështirësitë me të cilat përballen të prekurit nga konflikti.

Shikuesit do të jenë në gjendje të dhurojnë para për Apelin Humanitar të Ukrainës DEC gjatë gjithë mbrëmjes dhe të gjitha të ardhurat nga sponsorizimi dhe reklamat e krijuara nga transmetimi që vlerësohet të jenë më shumë se 3 milionë funte do të shkojnë gjithashtu për ndihma.

Koncertin mund ta dëgjoni drejtpërdrejtë nga ora 19:00 në Capital and Heart dhe në orën 20:00 në ITV dhe STV./ KultPlus.com

‘Koncert për Ukrainën’, yje të shumtë mbledhen bashkë për të ndihmuar shtetin ukrainas

Camila Cabello, Ed Sheeran dhe Snow Patrol do të luajnë të gjithë në koncertin humanitar të javës së ardhshme për Ukrainën, përcjell KultPlus.

Biletat për shfaqjen dalin në shitje sot, më 22 mars, me koncertin që do të zhvillohet në Birmingham më datë 29 të këtij muaji.

Cabello u shpreh se të gjithë kemi një përgjegjësi për të ndihmuar rreth kësaj çështje.

Koncerti do të drejtohet nga Spice Girl Emma Bunton, së bashku me Marvin Humes dhe Ronan Kemp, ku do të marrin pjesë edhe The Manic Street Preachers dhe Tom Odell.

Të ardhurat nga koncerti do të shkojnë për apelin humanitar të Ukrainës të Komitetit të Emergjencave të Fatkeqësive, i cili ofron ushqim, ujë, strehim dhe ndihmë mjekësore për refugjatët në Ukrainë dhe vendet fqinje. /KultPlus.com

Së shpejti publikohet bashkëpunimi i Camila Cabello dhe Ed Sheeran

Camila Cabello dhe Ed Sheeran po bëhen gati ta publikojnë bashkëpunimin e radhës.

Ylli i hitit “Senorita” e shfrytëzoi rrjetin social Instagram për ti informuar fansat me hollësitë rreth këngës së saj të ardhshme, “Bam Bam”, e cila vjen në bashkëpunim me kantautorin e famshëm britanik, Ed Sheeran.

Kënga lansohet më 4 mars një ditë para ditëlindjes së 25-të të Cabellos.

“Bam Bam lansohet më 4 mars në bashkëpunim me Ed Sheeranin, një prej njerëzve dhe artistëve të mi të preferuar. Po ashtu, një ditë më herët e kam ditëlindjen kështu që do të jetë festë e dyfishtë” shkruhej në postimin e këngëtares.

“Bam Bam” është kënga e re e Camilas e cila vjen pas hiteve, “Don’t Go Yet” dhe “Oh Na Na”, të cilat janë pjesë e albumit të saj të tretë si solo këngëtare të titulluar, “Familia”. Ende nuk është bërë e ditur data e publikimit të këtij incizimi por fansat po e presin me padurim. / KultPlus.com

Viberate: Dua Lipa artistja e dytë më e dëgjuar në radio

Ed Sheeran është shpallur artisti më i luajtur në radio në mbarë botën, shkruan Viberate, përcjell KultPlus.

Hitet e fituesit të Grammy-it 30-vjeçar morën 4.3 milionë dëgjime në valët e radiove gjatë 12 muajve të fundit.

Ed ishte në të gjithë radion gjatë periudhës festive me hitin festiv të tij dhe të Elton John ‘Gëzuar Krishtlindjet’, dhe versioni i bamirësisë LadBaby i këngës i quajtur ‘Sausage Rolls For Everyone’ kryesoi tabelën zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar.

Dua Lipa siguroi vetëm 100,000 dëgjime më pak se krijuesi e hitit “Bad Habits” gjatë 12 muajve, ndërsa The Weeknd zuri vendin e tretë me tre milionë të tillë.

Të dhënat nga Viberate, i cili analizoi 24000 stacione radiofonike në 150 vende, e vendosën Queen në vendin e katërt me 2.9 milionë, e ndjekur nga 2.8 milionë shfaqje të Maroon 5. /KultPlus.com

Dua Lipa shkruan histori në Spotify me albumin e saj ‘Future Nostalgia’

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa, përmes sukseseve në industrinë muzikore, ka ngritur emrin e saj në majat më të larta të botës, transmeton KultPlus.

Albumi i fundit “Future Nostalgia” ka ndikuar që emri i Duas të jetë i pranishëm në gazetat dhe lajmet botërore, por kjo nuk është e gjitha.

Dua Lipa së bashku me Ed Sheeran dhe Post Malone janë të vetmit artistë me 2 albume në Top 10 albumet më të transmetuara të të gjitha kohërave në Spotify.

Spotify është një platformë muzikore, e cila përmbanë statistika të ndryshme dhe të dhëna për artistët e njohur ndërkombëtar dhe jo vetëm

26 vjeçarja ka anuluar së fundmi dy konerte të fundvitit, kjo për shkak të problemeve që ajo ka pasur me laringun e saj. /KultPlus.com

Ed Sheeran dhuron kitarën e tij të veçantë për bamirësi

Ed Sheeran ka dhuruar një kitarë prototip të veçantë, të krijuar për albumin e tij Equals, për bamirësi, transmeton KultPlus.

Ylli 30-vjeçar i pop-it ka punuar me prodhuesin e kitarës me bazë në Irlandën e Veriut, George Loëden, për të krijuar instrumentin nënshkrim për të shënuar rekordin e fundit.

Fondet e mbledhura nga lotaria do të shkojnë drejt një grupi muzikor dhe objekteve të aksesit për personat me aftësi të kufizuara në një shkollë fillore në qytetin e tij të lindjes, Framlingham, Suffolk.

Sheeran u zotua të personalizonte kitarën për fituesin.

“Kjo është kitara që më dërgohet për të kontrolluar nëse të gjitha kitarat e tjera janë në rregull. Për ta fituar këtë, është një lotari prej 5 £ që shkon për bamirësi. Do të ndërtojë një qendër muzikore në një shkollë fillore pranë meje, për të cilën jam shumë i emocionuar”, ka thënë Sheeran.

Lowden ka qenë krijuesi i kitarës së Sheeran për gjashtë vitet e fundit. /KultPlus.com

Ed Sheeran

Ed Sheeran dhe Elton John publikojnë ‘Merry Christmas’, synojnë të bëhet numri një në Mbretërinë e Bashkuar

Ed Sheeran dhe Sir Elton John kanë zbuluar këngën që ata shpresojnë se do të bëhet numri një i Krishtlindjeve në Mbretërinë e Bashkuar këtë vit, transmeton KultPlus.

E titulluar ‘Merry Christmas’, është një këngë e hidhur që feston sezonin duke kujtuar “ata që kanë shkuar” në një vit të dhimbshëm.

‘Merry Christmas’ është një nga tre këngët që yjet shkruan pasi Elton John ngriti idenë në Krishtlindjet e kaluara.

Por dyshja përballet me një konkurrencë të ashpër në listat nga Adele dhe LadBaby./KultPlus.com

Ed Sheeran shpallet ‘Artisti më i mirë i vitit’ në MTV Europe Music Awards 2021

Kantautori britanik Ed Sheeran është shpallur ”Artisti më i mirë i vitit” në MTV Europe Music Awards 2021, shkruan KultPlus.

Pas një viti virtual 2020, ngjarja u transmetua drejtpërdrejt nga ‘Papp László Budapest Sportaréna’ në Hungari dhe u transmetua në MTV në 180 vende. Shfaqja u frymëzua nga llixhat e famshme termale të Budapestit dhe Danubi, lumi që përshkon qytetin, dhe shfaqi një temë uji me skena që dukej sikur lundronin.

Sheeran interpretoi këngën e tij të fundit “Overpass Graffiti” dhe më vonë performoi hitin e tij “Shivers”.

Sheeran u nominua për katër çmime përfshirë këtu: “Artisti më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Videoja më e mirë e vitit”dhe “Grupi më i mirë në zhanrin pop”. / KultPlus.com

Ed Sheeran iu rikthehet performancave pas shërimit nga COVID-19

Ed Sheeran u shfaq në “Saturday Night Live” ashtu siç ishte planifikuar prej kohësh.

Këngëtari i cili rezultoi pozitiv me COVID-19 muajin e kaluar doli në skenën e “Studio 8H” të shtunën, duke performuar dy nga hitet e tij, “Shivers” dhe “Overpass Graffiti”.

Disa ditë përpara performancës, Sheeran zbuloi përmes Instagramit se ai ishte shëruar nga COVID-19 dhe se shfaqja e tij në “SNL” do të zhvillohej, shkruan PageSix.

“Postova këtë foto për të thënë se jam liruar nga izolimi COVID sot, kështu që nëse më shihni jashtë dhe rreth dijeni që e kam kryer karantinën time. I ngazëllyer për të nisur punën përsëri dhe SNL do mbahet, kështu që akordohuni të shtunën, shihemi atje”, kishte shkruar artisti.

“Përshëndetje të gjithëve. Fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv me COVID-19, kështu që tani jam duke u izoluar dhe duke ndjekur udhëzimet e qeverisë. Kërkoj falje kujtdo që kam zhgënjyer. Qëndroni të sigurt të gjithë”, bëri të ditur këngëtari pas infektimit me coronavirus.

Një burim tha për Page Six në atë kohë se producentët e “SNL” po kërkonin të zëvendësonin Sheeran për shfaqjen, ose ta lejonin të performonte nga distanca nëse nuk ishte në gjendje të udhëtonte.

“Ed po ofron të performojë drejtpërdrejt përmes lidhjes së drejtpërdrejt, por kjo nuk është diçka që bën ‘SNL, atyre u pëlqen të ketë interpretuesin në studio”, kishte thënë një burim për median.

Por, pas shërimit plotësisht nga COVID-19, Ed u rikthye për të dhuruar performancë në spektaklin e njohur amerikan./KultPlus.com

Ed Sheeran rezulton pozitiv me COVID-19

Ed Sheeran është izoluar pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

Ylli i muzikës pop tha në një postim në faqen e tij në Instagram se do të vazhdojë të japë intervista dhe performanca nga shtëpia, në pamundësi për të qenë afër njerëzve e fansave.

Sheeran, i cili jeton pranë Framlingham në Suffolk, tha: “Kërkoj falje kujtdo që e kam zhgënjyer, qëndroni të sigurt të gjithë”.

Javën e kaluar ai performoi në Londër si pjesë e çmimeve inauguruese “Earthshot”, të organizuar nga Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.

Në postimin, Ed theksoi më tej: “Hej njerëz, një shkrim i shpejtë për t’ju thënë se fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv për COVID, kështu që tani jam duke u izoluar dhe duke ndjekur udhëzimet e qeverisë”.

 “Kjo do të thotë që tani nuk jam në gjendje të jem në ndonjë angazhim, kështu që do bëj sa më shumë intervista dhe performanca të planifikuara nga shtëpia”.

Këngëtari dhe tekstshkruesi u raportua se do të lansojë një album të ri në muajin nëntor.

Në po të njëjtën kohë, Edhe Adele do të rikthehet me albumin e ri “30” pas gjashtë vitesh./KultPlus.com

Ed Sheeran: Ceremonitë për ndarjen e çmimeve janë të mbushura plot me fyerje dhe urrejtje

Pasi mori pjesë në ‘MTV Video Music Awards’ në Nju Jork, këngëtari Ed Sheeran i përshkruan këto ngjarje si ngjarje të mbushura plot me njerëz që duan që njerëzit e tjerë të dështojnë, transmeton KultPlus.

Ai i ka përshkruar ato si “të tmerrshme” dhe pranoi se ai shpesh i lë këto ngjarje duke u ndjerë i trishtuar.

Pas paraqitjes së tij në ‘MTV VMA’ në Nju Jork më 12 shtator, ai tha për Audacy’s The Julia Show: “Këto ngjarje janë të mbushura me pakënaqësi dhe urrejtje ndaj të tjerëve dhe është një atmosferë mjaft e pakëndshme. Thjesht shumë njerëz duan që njerëzit e tjerë të dështojnë dhe kjo nuk më pëlqen. “

Ai e largoi fajin nga kolegët e tij muzikantë duke thënë se “të gjithë artistët janë njerëz të ëmbël, por ata janë të rrethuar nga entuziastë që duan që edhe ata të fitojnë.”

Sheeran tha se ceremonitë amerikane ishin më të këqija se ato në Mbretërinë e Bashkuar, ku “të gjithë dehen dhe askush nuk kujdeset vërtet se kush fiton ose humbet”.

Ai tha se ndjenjat e tij ishin të zakonshme në mesin e bashkëmoshatarëve të tij. “Njerëzit kanë të njëjtën ndjenjë si unë në ato shfaqje çmimesh. Unë kam folur me njerëzit dhe ata thonë: ‘Unë thjesht u ndjeva në depresion më vonë… Është një atmosferë vërtet, vërtet e tmerrshme të jesh atje. Unë gjithmonë largohem duke u trishtuar dhe nuk më pëlqen. “./KultPlus.com

Ed Sheeran mban koncert falas

Ed Sheeran ka mbajtur një koncert në falas për të githë fansat e tij për arsye se festoi 10 vjetorin e albumit të tij debutues.

Artisti dhe gruaja e tij, Cherry Seaborn u panë teksa po dilnin nga ‘O2 Shepherd’s Bush Empire” në Londër, shkruan daily mail.

Muajin e kaluar, Ed ka njoftuar albumin e tij të ardhshëm, i cili shqiptohet (=) i barabartë dhe do të publikohet më 29 tetor.

Kantautori gjithashtu ka bërë të ditur se albumi i ti do të përmbaj 14 këngë, ku përfshihet edhe kënga, Visiting Hours.

Krijuesi i hitit ”Thinking Out Loud” theksoi se albumi është “vërtet personal” dhe konfirmoi se ai e sheh pjesën si “rekordi i tij në moshë madhore”, pasi u bë baba dhe u martua që kur lëshoi ​​albumin e tij të fundit.

Ed ka treguar se jeta e tij ka ndryshuar aq shumë vitet e fundit pas martesës e sidomos pas lindjes së vajzës së tij,  Lyra Antarktida.

”Unë e shoh atë si rekordin tim të ardhjes në moshë dhe mezi pres të ndaj këtë kapitull tjetër me ju”, ka thënë Ed./KultPlus.com

Albumi i ri i Ed Sheeran, vizioni i tij për jetën

Ed Sheeran ka njoftuar hollësitë e albumit të tij të ri “=” (Equals), që do të publikohet më 29 tetor nga Asylum Records.

Së bashku me njoftimin, Ed Sheeran publikoi gjithashtu një këngë të re, “Visiting Hours”, e përfshirë në album së bashku me një performancë video.

“=”, albumi i katërt në serinë e titulluar me simbole matematikore, është vepra më e plotë e Edit, një artist në evolucion të vazhdueshëm, i cili nuk pushon së kërkuari mënyra të reja.

Është një koleksion këngësh që janë kompozuar në harkun kohor të katër viteve, pas publikimit të albumit fitues i shumë çmimeve “ö” (Divide), ku Sheeran thekson përvojat e fituara dhe njerëzit që takoi gjatë eksplorimit të dritëhijeve të ndryshme të dashurisë (“The Joker And The Queen”, “First Times”, ‘”2step”), të humbjes (“Visiting Hours”), të elasticitetit (“Can’t Stop The Rain”) dhe të atësisë (“Sandman”,”Leave Your Life”), ndërsa analizon karrierën dhe realitetin e tij (“Tides”).

Nga pikëpamja muzikore “=” përfshin të gjithë botën e tij: nga këngët klasike me kitarë me balada të përjetshme, deri në momentet më euforike dhe me një prodhim më të ndërlikuar, siç është kënga e parë që lëshoi ​​këtë verë, “Bad Habits”.

Vizioni personal i Sheeran për jetën shprehet i gjithi në “=”.

“=” (Equals) është një album shumë personal dhe do të thotë shumë për mua. Jeta ime ka ndryshuar shumë vitet e fundit, u martova, u bëra baba, humba miq dhe në album unë reflektoj për të gjitha këto. Unë e shoh atë si një album pjekurie dhe mezi pres ta ndaj me të gjithë ju”, komentoi Sheeran.

I shkruar dhe regjistruar në Suffolk, Londër, Suedi dhe Los Angeles, albumi u prodhua nga FRED (No. 6 Collaborations Project), Johnny McDaid (Divide) dhe vetë Sheeran, me kontribute shtesë nga Steve Mac, Joe Rubel, Amy Wadge , Foy Vance, Elvira Anderfjard, David Hodges, Andrew Watt, Lou Bell, Natalie Hemby dhe Ben Kweller.

Kopertina e albumit është një ansambël i gjallë fluturash që simbolizojnë një “jetë të re”, lajtmotivi i albumit, i pikturuar në një vizatim abstrakt i bërë nga Ed Sheeran. / KultPlus.com

Ed Sheeran paralajmëron albumin e ri

Kantautori i njohur britanik, Ed Sheeran, ka paralajmëruar se albumi i tij i pestë “=” do të publikohet më 29 tetor. Ai ka postuar pamjet e albumit të ri, në të cilin shfaqen përplot flutura.

Duke folur në rrjetin social Instagram gjatë pushimeve me familjen e tij, ai ka thënë se fotografitë përfaqësojnë një jetë të re.

“Unë kam përjetuar, gjatë katër vjetëve të fundit, gjëra të ndryshme në jetë, përfshirë martesën, lindjen e një fëmije, humbjen e një shoku”, ka thënë Sheeran.

Ai ka performuar këngën e re “Visiting Hours” gjatë paraqitjes së drejtpërdrejtë në Instagram, e cila është publikuar së bashku me njoftimin.

Albumi përmban 14 këngë, të cilat Sheeran ka thënë se i ndau nga një listë shumë më e gjatë e këngëve në atë që e quajti si proces të mundimshëm.

“Të gjitha e kanë vendin e vet – i dua, mendoj se është puna më e mirë që kam bërë, është kohezive dhe më bën të ndihem mire”, ka thënë ai.

Në korrik, kënga kryesore “Bad Habits” u bë hiti i 10-të në Mbretërinë e Bashkuar dhe i ka kaluar shtatë javët e fundit në pozitën numrin 1 të toplistave.

Kënga tjetër nga albumi “=” do të publikohet më 10 shtator. Në një deklaratë të shkruar së bashku me albumin, Sheeran tha se “=” është hit i ardhshëm.

Pas publikimit të albumit të tij të tretë më 2017, “÷”, Sheeran nisi një turne botëror që zgjati dy vjet e gjysmë dhe u bë turneu me fitimin më të madh dhe më të ndjekur të të gjitha kohërave, duke gjeneruar 567 milion funte nga 260 koncerte dhe 8.5 milionë nga biletat e shitura.

Gjatë turneut ai përfundoi një album bashkëpunues me yje, duke përfshirë Justin Bieber, Eminem dhe Stormzy, “No 6 Collaborations Project”, i publikuar në vitin 2019.

Ashtu si të gjitha albumet e tij ai zuri vendin e parë në Mbretërinë e Bashkuar.

Gjithashtu krijoi pesë single në Mbretërinë e Bashkuar, tri prej të cilave arritën vendin e parë në lista muzikore. / KultPlus.com

Ed Sheeran do të performojë në eventin e UEFA Euro 2020

Ed Sheeran ka njoftuar se do të mbajë një koncert virtual nga Ipswich Town si pjesë e UEFA Euro 2020 Show.

Koncerti, nëpërmjet të cilit do të prezantojë dhe këngën e re, do të transmetohet live nga llogaria e artistit në TikTok dhe adhuruesit e muzikës së tij do të mund ta shohin falas.

Koncerti do të zhvillohet më 25 qershor, por për ata që nuk arrijnë ta shikojnë atëherë, transmetimi do të përsëritet më 26 qershor dhe 9 korrik.

Kjo do të jetë shfaqja e parë e madhe që Sheeran ka mbajtur që nga koncerti i fundit në Chantry Park në Ipswich në Gusht 2019.

“Mezi po pres të përformoj në TikTok në UEFA EURO 2020 Show drejtpërdrejt nga Portman Road. Është një vend që e dua dhe po pres me padurim të interpretoj disa adhurime të fansave, si dhe këngën time të re për herë të parë! Shihemi më 25 qershor.“, është shprehur artisti britanik./ KultPlus.com

Ed Sheeran nga tash do të jetë fytyra e re e Tik Tokut (VIDEO)

Këngëtari i poput po rikthehet me muzikë të re, e njëkohësishtë do të jetë edhe fytyra e re e aplikacionit Tik Tok.

Ai ka nënshkruar kontratë me shumë të majme, shkruan The Sun.

Sheeran dhe Courtnet Cox rikrijuan vallëzimin e karakterit të saj në serialin Friends, i cili u bë virale pasi e bëri me vëllaun e saj në ekran Ross që u luajt nga David Schëimmer.

“Kishim një ribashkim tonën këtë fundjavë.” ka shkruar ditë pasi kasti u rikthye.

Ed Sheeran pauzoi në dhjetor të vitit 2019 dhe u bë baba në vitin e kaluar./ KultPlus.com

Ed Sheeran së shpejti me bend muzikor

Ylli i njohur i muzikës, Ed Sheeran, ia ka shtuar një bend muzikor performancave të tij live.

Kantautori 30-vjeçar, për të bërë muzikë në skenë gjithmonë e ka shfrytëzuar pajisjen e njohur me emrin ‘loop’, por tani thotë se mendon që ka nevojë për një bend të plotë për të sjell performanca sa më të mira.

“Për herë të parë do ta shfrytëzojë një bend për të më shoqëruar në skenë, dhe më duket sikur një fazë e re në karrierën time. Më herët kam interpretuar i shoqëruar nga një bend, vetëm kur më është kërkuar nga emisionet televizive. Unë kam 15 vjet që performojë me pajisjen ‘loop’ dhe tani doja të provoja diçka më ndryshe. Ajo që më dukej si pjesa më e dobët e turneut tim, ishte se disa nga këngët e mia kishin vërtetë nevojë për një bend, që të tingëllonin më mirë”, ka deklaruar këngëtari.

Ed Sheeran ka një vit e gjysmë që është shkëputur nga muzika për t’u fokusuar në familjen e tij, Gruan Cherry Seaborn dhe vajzën e tyre të vogël, Lyra Antarctica.

Gjatë kësaj pauze ai po ashtu ka punuar rreth albumit të katërt muzikor, dhe sipas parashikimeve të tij kënga me të cilën në njëfarë forme rikthehet në skenë, do të jetë shumë më ndryshe.

Ylli i hitit “Castle on the Hill” i cili shquhet si një prej muzikantëve më të mëdhenj në botë, albumin e fundit e lansoi në vitin 2019. Me titull, “No.6 Collaborations Project”, ky album ishte i mbushur me yje të njohur të skenës, si Stormzy, Justin Bieber, Camila Cabello, Cardi B dhe të tjerë.

Kurse në dhjetor të vitit 2020, Sheeran i trajtoi fansat me një videoprojekt të ri me titull “Afterglow”. Kënga i numëron më shumë se 87 milionë klikime në platformën muzikore. /koha/ KultPlus.com