Elbenita Kajtazi me koncert në Hamburg

Sopranoja e suksesshme Elbenita Kajtazi, do të performojë më datë 15 gusht 2021 në një koncert.

Eventi muzikor titullohet “Rathausmarkt Open-Air 2” dhe mbahet në sheshin kryesor të qytetit të Hamburg-ut në Gjermani.

Kajtazi interpreton së bashku me artistë të mirënjohur të operës, si Narea Son, Kristina Stanek, Aleksei Palçukov etj. / KultPlus.com