Natalie Portman revoltohet, shkruan emrat e regjisoreve gra në fustanin e saj

Aktorët që kalonin në tepihin e kuq për të vazhduar më pas në sallën ku zhvillohej ceremonia e çmimeve Oscar, dukeshin secila më bukur se tjetra, duke tentuar të paraqisnin stilin e tyre unik apo ndonjë kauzë të caktuar, shkruan KultPlus.

Në nominimet për kategorinë e regjisë më të mirë, të gjitha nominimet ishin burra edhe pse kritikët e filmit kanë vlerësuar shumë lart edhe regjisoret gra.

Kjo gjë ka bërë që aktorja e famshme Natalie Portman të shfaq revoltën e saj për këtë dukuri, duke qëndisur në pelerinën e saj emrat e të gjitha grave regjisore që nuk u nominuan në kategorinë e ”Regjisë më të mirë”

”Doja të njihja gratë që nuk u njohën për punën e madhe që e kanë bërë”, u shpreh ajo në një intervistë në tepihun e kuq.

Gratë regjisore të qëndisura në pelerinën e fustanit të saj ishin: Lorene Scafaria, Greta Gerwig, Mati Diop , Marielle Heller, Melina Matsoukas, Alma Har’el, Celine Sciamma dhe Lulu Wang. / KultPlus.com

Natalie vjen si regjisore dhe aktore në një film të ri

Natalie Portman ka mbyllur një marrëveshje për të bërë regjinë dhe të luajtur një film biografiko-dramatik.

Ajo do të interpretojë rolin e motrave binjake Abigail Van Buren dhe Ann Landers, të cilat lindën në vitin 1918.

Aktorja do të tregojë historinë e dy motrave shkrimtare e opioniste, me një rivalitet të hidhur profesional, që nuk ndryshon shumë dhe nga jeta private.

Ndryshe, filmi i ri do të tregojë ngjarjet e një harku kohor prej 15 vjetësh, duke nisur prej 1999-s deri në ditët e sotme.

Dua Lipa, performoi mbrëmë dy këngë në emisionin e njohur amerikan SNL (VIDEO)

Dua Lipa, ishte mbrëmë pjesë e Saturday Night Live, emisionit të famshëm në Amerikë.

Dua, interpretoi dy këngë si “New Rules” dhe “Homesick”, ndërsa u prezantua nga aktorja e mirënjohur Natalie Portman, shkruan KultPlus.

Kjo ishte hera e parë që Dua Lipa, interpretoi në SNL në New York, kurse ajo më 13 shkurt është e ftuar në shoun e njohur Ellen DeGeneres.

Po sjellim performancat magjike të Dua Lipës në SNL./ KultPlus.com