Violinisti Shkëlzen Doli i sjell meloditë më të bukura shqipe në Gjakovë

Violinisti i njohur shqiptar me famë botërore, Shkëlzen Doli do të mbajë koncert në Gjakovë.

“Shëtitje muzikore në nënqiellin gjakovar me meloditë më të bukura shqipe”, ka shkruar Doli në njoftimin e këtij koncerti.

Në këtë Promenadë verore siç e kanë quajtur organizatorët, do të performojnë edhe artistët nga Gjakova si: Vesa Smolica, Gentian Doli dhe Florent Abrashi.

Koncerti mbahet më datë 17 korrik, ora 20:30 në Xeni Imperial në Gjakovë. / KultPlus.com