Florent Abrashi sonte në Rokuzinë

Sonte në Rockuzinë, do të performojë këngëtari i njohur i rock skenës kosovare, Florent Abrashi, shkruan KultPlus.

Abrashi, një emër jo pak i njohur në lokalet e natës kudo në Kosovë, tash e disa vite bën muzikë live dhe karakterizohet me zërin e tij prej një rokeri me një të ardhme të ndritur. Ai ka qenë pjesëmarrës dhe fitues në The Voice of Albania 2014.

Së fundmi, Abrashi ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor, këngën dhe klipin “Kush niset me bo sevda”. Kënga është një ripërpunim i këngës së vjetër qytetare.

Florenti dhe bendi i tij Funky Guru kanë një repertoar të gjerë të këngëve rock, dhe janë mjaft aktiv me projekte të reja në muzikë, përpos angazhimeve të shpeshta me performanca live.

Florent Abrashi dhe grupi i tij Funky Guru do të performojnë sonte live në Rockuzinë duke filluar nga ora 21:00./ KultPlus.com

04 Band nga Prizreni sonte në Rockuzinë

Sonte ne Rockuzinë do të performojë grupi 04 Band nga Prizreni. Kjo është nata e parë akustike apo unppluged në Rockuzinë, shkruan KultPlus.

04 Band, grupi që po kërkohet në jetën e natës, tashmë të njohur për atmosferën e zjarrtë me
përzgjedhjen dhe trajtimin e këngëve si kurrë më parë.

04 Band është krijuar si rezultat i shumë bendeve tjera që shtruan rrugën e kultivimit të rokut, bende dhe muzicient që ndikuan në formimin e kësaj strukture të “04”. Ky grup muzikor është krijuar në fund të vitit 2015 si formacion akustik, me përbërje: Hysen Kafexhiu – vokal, Jeronim Susuri – kitarë, Uliks Hoxhaj – kitarë dhe Miran Ferati – Kajon. Zhanri i muzikës rock dhe muzikës së lehtë qytetare të trajtuara në formë unplugged janë rrymat që 04 BAND përpiqet ti kultivojë. Grupi Prizrenas gjatë kësaj kohe ka interpretuar po thuajse në të gjitha qytetet e Kosovës: Prizren, Prishtinë, Gjakovë, Rahovec etj,. Si dhe në Shqipëri, konkretisht në Tiranë./ KultPlus.com