Rowan Atkinson: Nuk më pëlqente të luaja Mr. Bean-in, jam i lumtur që ai rol ka marrë fund

Rowan Atkinson thotë se roli i Mr. Bean është ‘stresues dhe rraskapitës’ dhe ka lënë të kuptohet se ai nuk do të luajë kurrë më këtë rol.

Aktori, 65 vjeç, është në mes të zhvillimit të një filmi të animuar të karakterit popullor, por tha se ai e konsideron se “pesha e përgjegjësisë jo e këndshme”, që do të thotë se “nuk i pëlqen shumë ta luajë”, shkruan DailyMail, transmeton KultPlus.

Atkinson portretizoi rolin titullar në serialin e suksesshëm nga viti 1990 deri në vitin 1995, përpara se të realizonte më vonë filmat “Bean Movie” në vitin 1997 dhe “Mr Bean’s Holiday” në vitin 2007.
Ai tha: “Nuk më pëlqen shumë ta luaj. Pesha e përgjegjësisë nuk është e këndshme. Më duket stresuese dhe rraskapitëse dhe pres me padurim fundin e saj”.

Duke folur në një intervistë për Radio Times, Rowan tha: “Duke bërë një serial televiziv të animuar, tani jemi në prag të krijimit të një filmi të animuar për Mr Bean – është më e lehtë për mua të interpretoj karakterin me zë sesa vizualisht”.

“Nuk më pëlqen shumë ta luaj. Pesha e përgjegjësisë nuk është e këndshme. Më duket stresuese dhe rraskapitëse dhe pres me padurim fundin e saj”. / KultPlus.com

Mr. Beani sot feston 65 vjetorin e lindjes

Të gjithë e njohim Mr.Beanin, personazhin e famshëm të filmave komedi, ku pa thënë kurrë as edhe një fjalë, na bënte të qeshnim e të kënaqeshim duke e parë, shkruan KultPlus.

Rowan Atkinson, i njohur më shumë si Mr.Bean, sot feston 65 vjetorin e lindjes së tij.

Mr.Bean-i ishte roli i tij i parë, i cili debutoui në vitin 1990, por që vazhdon të jetë i freskët akoma te publiku.

Mirëpo, është shumë e cuditshme dhe për t’u habitur fakti që Atkinson nuk i pëlqen filmat e tij, ai e ka pohuar një gjë të tillë në shumë intervista. /KultPlus.com