Në revistën Cosmopolitan, krijimet e dizajneres shqiptare

Krijimet e dizejnatorës shqiptare e cila jeton dhe vepron në New York, Sara Shala, tashmë janë shfaqur edhe në revista të tjera të njohura si Vogue, Marie Claire, Elle, Harper’s Bazaar, REFINERY29, Nylon, Washington Post, Essence, Inked Mag, Untitled magazine e të tjera, shkruan KultPlus.

Unaza e cila shihet në dorën e modeles, në numrin e ri të revistës Cosmopolitan, versioni i Hungarisë, është punë e dizajneres shqiptare Sara Shala. Kjo unazë ka qenë më e shituar apo “bestseller” në koleksionin e kreatores.

Sara Shala ka vite që e ka themeluar brendin e saj të aksesorëve në New York.Kreatorja shqiptare Sara Shala njihet për krijimet e veçanta të cilat ajo i realizon. Krijime këto të cilat nuk kanë lënë pa u vënë re nga kreatorë të tjerë të modës dhe njerëz të njohur të kësaj fushë, e të cilët zgjedhin pa ngurrim aksesorët e Sarës për të kompletuar një veshje me plot stil.

Kështu qaforet, unazat, vathët por edhe aksesor të tjerë të realizuar më shumë dashuri nga Sara, kanë zënë vend nëpër revista të njohura dhe janë mbajtur nga personalitet të njohura në fushën e artit.
Ato janë shfaqur në fotosesionin e realizuar nga Dani Morales, janë mbajtur nga Denham, Isis Louw,Catherinë Wanders, Alison Brie e të tjerë duke mos harruar edhe modelen e njohur shqiptare Emine Çunmulaj./KultPlus.com

Krijimet e Sara Shalës në ankand, për regjisorin Bekim Lumi

Artistët brenda dhe jashtë Kosovës, po vazhdojnë të organizojnë aktivitete në mënyrë që të mblidhen mjete financiare, për ta ndihmuar regjisorin Bekim Lumi që tash e dy vite po përballet me sëmundjen e rëndë të kancerit, shkruan KultPlus.

Edhe miqtë dhe artistët e Bekim Lumit në New York tashmë kanë filluar që përmes krijimeve dhe aktiviteteve të tyre, të kontribuojnë në shërimin e regjisorit Lumi. Në mesin e tyre është edhe dizajnerja Sara Shala, e cila ka vënë në shitje një nga krijimet e saj, që përmban 260 gur kubik zirkon që janë të vendosura në argjend dhe të veshura me ari të bardhë për më shumë shkëlqim./ KultPlus.com

Disenjatorja shqiptare, anëtare e komitetit të edicionit të 30-të të UN Women në New York

Më 18 tetor do të mbahet mbrëmja gala e edicionit të 30-të të UN Women në New York, shkruan KultPlus.

Në këtë ceremoni që do të mbahet në New York ku do të marrin pjesë gra të fuqishme, anëtare e komitetit është edhe disenjatorja shqiptare Sara Shala.
Vetë Sara Shala ka njoftuar për KultPlus se është pjesë e kësaj ceremonie që është e rëndësishme për të gjitha gratë në gjithë botën.

Sara Shala është disenjatore e aksesorëve, e cila nëpërmjet punës së saj ka realizuar edhe ekspozim të punës së saj, duke përfshirë edhe sfilata të rëndësihme në New York, ku modelet kanë pasë vathë, varëse e unaza të brendit të Sara Shalës./KultPlus.com

Emine Çunmulaj e fascinuar me punën e dizajneres shqiptare (FOTO/VIDEO)

Modelja e njohur shqiptare Emine Çunmulaj e cila njihet për stilin e saj të veçantë, duket që po e pëlqen punën e një dizajnereje poashtu shqiptare, shkruan KultPlus.

Me një elegancë të thellë, ajo së fundi ka postuar një fotografi ku shihet të jetë e veshur me mjaftë shije, dhe unazën që e ka të vendosur në gisht, është punë e dizajneres shqiptare Sara Shala,e cila tash e sa vite ka të themkeluar brendin e saj të aksesorëve në New York.

Mirëpo, Emine Çunmulaj përpos që ka vendosur unazën që është punuar nga Sara Shala, ajo ka zgjedhur të realizojë edhe një video ku shihet duke folur për aksesorët e Sarës, e cila tashmë ka të nxjerra në treg modele të ndryshme të aksesorëve./KultPlus.com