Kjo është kënga më e kërkuar gjatë vitit 2020

“Dance Monkey”, kënga që bëri të famshme në të gjithë botën këngëtaren australiane Tones And I, ka qenë më e kërkuara e vitit 2020 në Shazam.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Apple, pronare e Shazam, kjo këngë është kërkuar 24,6 milionë herë.

Në këtë renditje, “Dance Monkey” ndiqet nga ”Roses (Imanbek Remix)”, e Saint Jhn; ”Blinding Lights”, e The Weeknd; ”Breaking Me”, e Topic dhe A7S; ”Ride It”, e Regard; ”Don’t Start Now”, e Dua Lipa; ”Memories”, e Maroon 5; ”Savage Love (Laxed – Siren Beat)”, e Jawsh 685 dhe Jason Derulo; ”Falling”, e Trevor Daniel, si dhe ”Someone You Loved”, e Lewis Capaldi./ KultPlus.com