Pas ftesës së presidentes Osmani, nga “Sunny Hill” besojnë se shefat e BE-së dhe Macron do t’i bashkohen festivalit

Sot, në takimin me liderët e shteteve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani është pyetur nga shefja e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen, edhe për Dua Lipën, shkruan KultPlus.

Presidentja Osmani gjatë kësaj bisede të shkurtër që u zhvillua përpara samitit BE – Ballkani Perëndimor – gjatë realizimit të fotografisë bashkë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe presidentin francez Emmanuel Macron, ka shfrytëzuar rastin që t’i ftojë ata të marrin pjesë në festivalin Sunny Hill që do të mbahet në Kosovë dhe Shqipëri.

Këtë video e ka shpërndarë edhe Alban Kastrati, përfaqësues i festivalit “Sunny Hill” i cili është shprehur optimist që shefat e mëdhenj të BE-së DHE PRESIDENTI I Francës, mund të vijnë në Sunny Hill pas ftesës së presidentes Osmani.

“Prej mbi 10,000 festivaleve ne Evrope, Komisioni Evropian na ka njoftuar se ka zgjedhe qe nje grup te madh te gazetareve evropian ta sjell ne Sunny Hill Festival ne Prishtine e Tirane. Ne kete edicion, ka gjasa qe na vijne edhe shefat me te medhenj te BE-se edhe Presidenti i Frances, Macron, me ftese te Vjosa Osmani.

Vizat on the way”, ka shkruar Kastrati. / KultPlus.com