1 Qershori, fëmijët tregojnë me sytë e tyre Tiranën e së ardhmes

Fëmijët tregojnë me sytë e tyre Tiranën e së ardhmes.

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi së bashku me nënkryetaren e bashkisë Tiranë, Anisa Ruseti, me rastin e festës së 1 Qershorit kaluan sot një paradite shumë të këndshme me fëmijët e Njësisë Administrative Nr. 11.

Muzhaqi falënderoi të gjithë vogëlushët për punimet e tyre dhe përgëzoi edukatoret e mësueset për punën e palodhur që bëjnë çdo ditë si dhe prindërit e gjyshërit që ndihmuan fëmijët në krijimin e projekteve.

“Faleminderit të gjithë vogëlushëve për punimet e tyre dhe përgëzime edukatoreve e mësuesve për punën e palodhur që bëjnë çdo ditë! Sigurisht, falënderimet shkojnë dhe për të gjithë prindërit e gjyshërit që ndihmuan fëmijët në krijimin e projekteve dhe që dita ditës po rrisin ato që për ne janë e ardhmja e Shqipërisë”, u shpreh Muzhaqi në një postim në rrjetet sociale.

Sot në mbarë botën festohet 1 Qershori. Kjo ditë jo vetëm festohet, por kjo ditë njihet për sensibilizimin për t’i thënë jo dhunës, bullizmit dhe abuzimeve të tjera ndaj fëmijëve. / atsh / KultPlus.com