Rita Ora reagon për vdekjen e Tom Petty-t

Muzikanti amerikan Tom Petty ka ndërruar jetë në moshën 66 vjeçare në Kaliforni.

Kësisoj kjo humbje e madhe në muzikën botërore preku edhe muzikantët e tjerë. Ndër reagimet e bëra nëpërmjet rrjeteve sociale, ka reaguar edhe këngëtarja me prejardhje kosovare Rita Ora.

Rita përpos fotografisë që ka publikuar në Instagram, ajo ka shkruar se po lutet për Tom Petty, shkruan KultPlus.
“Duke u lutur për Tom Petty”, ka shkruar Ora.

Petty u gjet pavetëdije dhe në arrest të plotë kardiak në shtëpinë e tij në Malibu mëngjesin e të hënës./ KultPlus.com

Praying for Tom Petty

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on

Ka vdekur Tom Petty

Muzikanti amerikan Tom Petty ka vdekur në Kaliforni, në moshën 66 vjeçare, thuhet në një deklaratë të lëshuar në emër të familjes së tij.

Petty u gjet pavetëdije dhe në arrest të plotë kardiak në shtëpinë e tij në Malibu mëngjesin e të hënës.
Ai u dërgua në spital megjithatë por nuk arriti të mbijetonte.

Petty ishte i njohur si këngëtari kryesor i grupit rock The Heartbreakers, duke prodhuar hite të tilla si American Girl, Breakdoën, Free Fallin ‘, Learning to Fly and Refugee, transmeton KosovaPress.

“Ai vdiq i qetë në orën 20:40 i rrethuar nga familja dhe shokët e tij”, tha menaxheri i tij Tony Dimitriades./ KultPlus.com