Era Istrefi performon në “Tomorrowland”, ndez atmosferën në Belgjikë (VIDEO)

Era Istrefi ka interpretuar në njërën nga skenat më të mëdha botërore në Belgjikë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, mbrëmë ka qenë mysafire në njërin nga koncertet e organizuara nga “Tomorrowland”, në Andverpen.

Në një skena gjigante, Era ka shkëlqyer gjatë interpretimit të këngës së saj të re “Selfish” e cila siç ka shkruar ajo në Instagram pritet të lansohet së shpejti.

Ndiqeni pak interpretimin e saj në këtë skenë madhështore:

https://www.instagram.com/p/Brtk-AgD5f-/

“One Kiss” e Dua Lipës në mesin e këngëve më të dëgjuara në Tomorrowland

Një nga festivalet më të mëdha në botë “Tomorrowland” ka përfunduar, me shumë yje që kanë performuar në këtë festival të muzikës elektronike.

Edmtunes ka bërë përmbledhjen e top dhjetë këngëve që janë lëshuar më së shumti në këtë edicion të festivalit, transmeton Koha.net.

E në mesin e tyre është e “One Kiss” e Dua Lipës dhe Calvin Harrisit, që zë vendin e katërt.

Në vendin e parë është “Losing It” e Fisher, kurse vendin e dytë e zë DJ i mirënjohur Avicii që javë më parë ndërroi jetë. “Levels” është kënga e tij që zë vendin e dytë, kurse në të tretin është “Epic (Garmiani Remix)” nga Sandro Silva & Quintino.

Dhe pas Dua Lipës e Calvin Harrisit, renditet në vendin e pestë Don Diablo me “Momentum”.

Top dhjetë këngën më të dëgjuara janë:

1. Fisher – ‘Losing It’

2. Avicii – ‘Levels’

3. Sandro Silva & Quintino – ‘Epic (Garmiani Remix)’

4. Calvin Harris & Dua Lipa – ‘One Kiss’

5. Don Diablo – ‘Momentum’

6. Tiësto & Dzeko ft. Preme & Post Malone – ‘Jackie Chan’

7. Axwell Λ Ingrosso ft. Kristoffer Fogelmark – ‘More Than You Know’

8. Avicii ft. Aloe Blacc – ‘Wake Me Up’

9. Kid Cudi ft. MGMT – ‘Pursuit Of Happiness (Steve Aoki Remix)’

10. Yeah Yeah Yeahs – ‘Heads Will Roll (A-Trak Remix)’. /KultPlus.com

Shikoni performancën e plotë të Dua Lipës në Tomorrowland (VIDEO)

Këngëtarja prishtinase me famë botërore, Dua Lipa, ka arritur edhe një sukses në karrierën e saj shumë të suksesshme.

Lipa mbrëmë ka performuar në festivalin e njohur botërisht që mbahet në Belgjikë, Tomorrowland, dhe ka qenë pikërisht pjesëmarrja e saj në këtë festival që ka thyer një rekord ndërkombëtar.

“Këngëtarja e parë ndërkombëtare që këndon në Tomorrowland”, ka shkruar vetë Lipa në Instagram për paraqitjen e saj në këtë festival.

Paraqitjen në Tomorrowland, Lipa e përshkroi si “përvojë të çmendur”, ndërsa falënderoi të gjithë fansat sikurse edhe DJ-in e njohur, Martin Garrix, i cili do të performojë në Prishtinë më 10 gusht në kuadër të festivalit “SunnyHillFest”.

“Faleminderit Martin Garrix që më dhe mundësinë t’i bashkëngjitem performancës tënde për të kënduar STBL (Scared To Be Lonely). Kënaqësi si gjithmonë”, shkroi Lipa.

Më poshtë mund të ndiqni performancën e Lipës në Tomorrowland./ KultPlus.com