Dua Lipa mban ligjëratë në Universitetin e Kembrixhit, kërkon të thyhen normat gjinore

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë është rikthyer në Instagram me pyetjen “A ju kam munguar?”, shkruan KultPlus.

Ky rikthim erdhi pas disa ditëve prej kur Lipa kishte fshirë të gjitha postimet nga Instagrami.

Ajo ka vazhduar me publikime sot, ku pas videos se mbrëmshme, ajo sot ka publikuar fotografi nga fjalimi që ka mbajtur në Universitetin e Kembrixhit.

Gjatë këtij fjalimi, Dua foli rreth asaj se çfarë e bën të pëlqyer një grua të re në industrinë e muzikës dhe rreth thyerjes së normave gjinore.

Poshtë këtyre fotografive ajo ka shkruar:

“Të hënën isha në Universitetin prestigjioz të Kembrixhit për ta mbajtur një fjalim në lidhje me atë se çfarë të bën të pëlqyer si grua e re në industrinë e muzikës, veçanërisht në medie dhe medie sociale. Po ashtu diskutuam rreth asaj se çfarë mund të bëjmë për ta bërë ndryshimin e mirëpritur si shoqëri për t’i thyer normat gjinore. Prindërit e mi ishin të lumtur që më në fund unë ia dola mbanë”. / KultPlus.com