Fillojnë xhirimet për ribashkimin e serialit ‘Friends’

Rikthimi i shumëpritur i serialit “Friends” do të ndodh më në fund, pas shumë anulimesh të datave të xhirimeve.

Ekipa do të fillojë xhirimet javën e ardhshme sipas një raporti të ri, pasi data e projektit ishte zhvendosur muaj me radhë për shkak të pandemisë në vazhdim, transmeton KultPlus.

Seriali i HBO Max do të zhvillojë xhirimet në Los Angeles.

Megjithëse HBO Max nuk ka pranuar të komentojë, tashmë është konfirmuar që pjesë e ekipës së aktorëve do të jenë të gjashtë anëtarët origjinal.

Ribashkimi i “Friends” nuk do të jetë një vazhdim i serialit, por një bisedë e gjatë mes gjashtë aktorëve. / KultPlus.com

Rita Ora fillon xhirimet e filmit të ri

Rita Ora është duke punuar për filmin e saj të ri.

Rita Ora ka marrë sërish rol në një film ndërkombëtar ‘Olivier’ për të cilin xhirimet veçse ja ka filluar dhe këngëtarja është fotografuar gjatë setit, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

28-vjeçarja ishte e veshur me një palë pantallona të shkurtra boksi. Ylli i muzikës u fotografua në rrugët e Londrës përkrah aktorit Rafferty Law.

Rita do luajë rolin e Artful Dodger në “Twist”. Ylli me prejardhje shqiptare mbante një kafe në duar, ndërsa përgatitej të fillonte xhirimet.