Një vit nga vdekja e Fadil Vokrrit

9 Qershor, 2019 - 2:44 pm

Sot bëhen një vit të ndarjes nga jeta të legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri.

Fadil Vokrri  njihet si “Legjenda e futbollit shqiptar” dhe mbetet futbollisti më i njohur dhe i adhuruar në Kosovë. Vdiq në Prishtinë papritmas më 9 qershor 2018, pas një ataku kardiak. Është varrosur me ceremoni të larta shtetërore në varrezat e Prishtinës në Arbëri më 10 qershor 2018.

Për nder të veprimtarisë së Vokrrit, sot nga ora 11:00 janë bërë homazhe pranë varrit të tij, në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Fadil Vokrri ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar dhe është më i merituari për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme