Guri Muça me Nënë Terezën e Skënderbeun në Maratonën e New York (FOTO)

10 Nëntor, 2021 - 3:30 pm

Së fundi është mbajt Maratona e New York, ku kanë marrë pjesë shumë pasionantë të kësaj gare, shkruan KultPlus.

Në maratonën e sivjetme ka marr pjesë edhe qytetari shqiptar Guri Muça, i cili në fanellën e tij kishte vendosur dy figurat emblematike të shqiptarëve, atë të Nënës Terezë dhe Skënderbeut.

Guri Muça ka përfunduar më sukses këtë maratonë, i cili shihet të jetë i shoqëruar edhe në përfundimin e kësaj gare./ KultPlus.com

Të ngjajshme