Mbahen aktivitete për “Ditën e shqiptarëve” në Norvegji

8 Shtator, 2019 - 3:10 pm

Diaspora shqiptare ka kohë që tregohet shumë aktive në ditët e rëndësishme të tyre. Kështu ka vepruar edhe komuniteti shqiptar që jeton në Norvegji, shkruan KultPlus.com

Ata kanë festuar “Ditën e shqiptarëve” atje, ka njoftuar Ministri i Shtetit dhe Diasporës, Pandeli Majko.

“Foto e ditës / Gjatë aktivitetit kulturor të organizuar për “Ditën e shqiptarëve” në Oslo, Norvegji” ka shkruar Majko në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme