Modelja Emina Cunmulaj, me dimije e jelek në Amerikë

6 Mars, 2018 - 8:44 pm

Një prej fotomodeleve më të mira shqiptare, Emina Cunmulaj vazhdon të mos e harrojë origjinën e saj shqiptare.

E kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, projekti i saj i radhës ka të bëjë me kostumet shqiptare.
Emina dhe vajza e saj kanë pozuar kësisoj me dimije e jelek, ose dallama, për projektin e radhës. Ajo është fotografuar nga Artan Korenica.

“Vajza ime po ndihet e veçantë në këto kostume tradicionale” ka shkruar Cunmulaj. Ajo është parë në disa lokacione duke u fotografuar nga Korenica, ndërsa ende nuk dihet a bëhet fjalë për vetëm një sesion të fotografive apo për një projekt më të madh artistik.

Cunmulaj është 33 vjeçare, e martuar me Sam Nazarian që nga viti 2015-të. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme