Profesori Murtezaj shumë i suksesshëm në Paris, pranon një çmim të madh

19 Nëntor, 2021 - 12:02 pm

Profesori universitar, Valon Murtezaj, i cili punon në një universitet në Paris, ka pranuar një çmim për “Ekselencë në Mësimdhënie”, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Murtezaj përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”, ku edhe ka treguar se ky nominim është mirënjohje në vete.

“Shumë i lumtur sot të pranoj këtë dhuratë simbolike nga universiteti në Paris ku punoj (IESEG), në mirënjohje dhe shënim të nominimit tim këtë vit për Çmimin për Ekselencë në Mësimdhënie”, shkroi ai mes tjerash.

Tutje, Murtezaj ka shprehur gëzimin e tij që ishte në mesin e profesorëve finalistë në kuadër të programeve të studimeve postdiplomike.

Shqiptarët janë duke shënuar suksese të mëdha nëpër botë falë punës dhe përkushtimit të madh në ndjekjen e pasioneve të tyre. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme