“Shtëpia e Shqiptarit” themelohet në Kanada, i pranishëm edhe Lorik Cana (FOTO)

6 Tetor, 2017 - 12:35 pm

Shqiptarët e Kanadasë tashmë kanë një shtëpi të përbashkët, shkruan KultPlus.

“Shtëpia e Shqiptarit”, tashmë është nikoqire e shqiptarëve, që do të jetë një qendër e gjithë komunitetit shqiptar në Toronto të Kanadasë.Pikërisht për themelimin e kësaj qendre, është organizuar një mbrëmje Gala në Eglinton Grand të Torontos, ku edhe promocioni “Shtëpia e Shqiptarit”, ka qarkulluar për disa kohë në objektin e Eglinton Grand.

Figura të njohura shqiptare kanë marë pjesë në këtë ngjarje të madhe kulturore, sikurse Lorik Cana, Era Rusi, pastaj mikja e madhe e shqiptareve, ministre e Emigraciont për Provincën e Ontarios, Laura Albanese, kampioni i kickbox Kristian Prenga, dy ambasadoret e Shqipërisë dhe Kosovës; Ermal Muca dhe Lulzim Hiseni.

“SHBSHK dhe Shtëpia e Shqiptarit falënderojnë bizneset dhe profesionistët shqiptaro-kanadez që sponsorizuan mbrëmjen gala me rastin e prezantimit të nismës për ndërtimin e një qendre komunitare për të gjithë shqiptaret në Toronto, Kanada”, thuhet nga organizatorët./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme