Zhduket në Suedi statuja e Gzim Dervishit

25 Gusht, 2019 - 5:11 pm

Vepra artistike e refugjatit nga Kosova, Gzim Dervishit, është zhdukur të dielën.

Gzimi kishte udhëtuar 3 mijë kilometra për të parë veten e tij të shkrirë në bronz.

Statuja e Gzimit që gjendet në qytetin Vesterås të Suedisë është zhdukur. E ky lajm që është shpërndarë nga norran.se e ka mërzitur shumë Gzimin.

”Ndjehem jashtëzakonisht i tronditur dhe i trishtuar me këtë lajm dhe këtë ndodhi që ka ndodhur. Ku është shteti i Kosovës në këtë rast, ku janë të drejtat e mia?”, ka deklaruar Gzim Dervishi për Nobel Press.

Gzim Dervishi thotë se atij nuk i ka mbetur ndonjë gjë tjetër përveç që të pres se mos i vie ndonjë informatë rreth kësaj ngjarjeje. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme