Ava Max publikon këngën më të re “Million Dollar Baby” (VIDEO)

Këngëtarja Ava Max është një nga talentet më të suksesshme në tregun ndërkombëtar të muzikës, shkruan KultPlus.

Artistja me origjinë shqiptare ka publikuar këngën e saj të re me titull “Million Dollar Baby”, e cila është ritmike e zhanrit pop dhe në vetëm pak kohë është dëgjuar nga një numër i madh njerëzish në gjithë botën.

Kënga është ndër të parat që ajo publikon nga albumi i saj i dytë në ardhje, e që mban emrin “Diamonds & Dancefloors”.

Ava Max në videon muzikore të këngës së saj më të re ka sjell një performancë të veçantë dhe kjo është një nga arsyet pse projektet e saj renditen gjithmonë në vendet e para të klasifikimeve muzikore dhe priten me shumë interes nga publiku.

Artistja, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi po vazhdon të jetë e suksesshme në tregun ndërkombëtar të muzikës.

Kujtojmë se pak ditë më parë ajo ishte e ftuar në ceremoninë e madhe të ndarjes së çmimeve, “MTV Video Music Awards”, pjesë e së cilës ishte edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha. / KultPlus.com

Ava Max në revistën e famshme “Uproxx”, rrëfen jetën e saj para se të publikonte “Sweet but Psycho”

Amanda Koçi e njohur me emrin e artit si Ava Max është një nga artistet me origjinë shqiptare që po bën namin në botë. Ajo renditet te një nga këngëtaret më të dëgjuara të momentit në shumicën e play-listave ndërkombëtare.

Por përpara se të bëhej e famshme, Ava ka deklaruar se ka qenë një njeri i rëndomtë si gjithë të tjerët duke u përpjekur të bëjë një punë normale në Amerikë.

Këngëtarja ka rrëfyer për rubrikën “How I Blew Up Up” të revistës së famshme “Uproxx”, jetën e saj para se të nxirrte në treg hitin e famshëm “Sweet but Psycho”, i cili e bëri të njohur atë ndërkombëtarisht.

Max tha se e dinte që gjithmonë kishte dashur të bëhej këngëtare. Por ajo u ndikua shkurt nga zërat e jashtëm, të cilët e bindën atë se të bëhesh një yll popi ishte një shans “një në një miliard”.

“Kështu fillova të gjej një punë të zakonshëm me orar 9:00-17:00. Pastaj nisa të pushohesha nga puna, nuk isha shumë i mirë në asnjërën prej tyre”, tregon ajo.

Këngëtarja kishte punuar për një kohë të shkurtër si recepsioniste e sallonit të thonjve, por ajo u pushua nga puna pasi ishte e dobët në matematikë.

“Nuk isha shumë e mirë në të, sepse duhej të bëja llogaritje. Kështu që kalkulimi nuk ishte arma ime e fortë”, ka thënë ajo. / KultPlus.com

Photo by: Weiss Eubanks/NBCUniversal