‘Rich Men North of Richmond’ edhe në toplistën kryesore amerikane

Hiti viral i Oliver Anthony-së, “Rich Men North of Richmond” tash e ka pushtuar edhe toplistën kryesore amerikane, Billboard Hot 100.

Kjo këngë do të debutojë në vendin e parë, ndonëse nuk i ka as dy javë që është publikuar në YouTube, ku edhe e ka marrë dhenë.

Kënga i ka ndarë edhe njëherë krahët, të majtën dhe të djathtën, ku mesazhi socio-politik është përcjellë me kritika nga këta të parët e me përkrahje masive nga këta të dytët.

Ai është bërë artisti i parë që debuton nga “asgjëja” në vendin e parë, pa pasur ndonjë prezencë të mëhershme në toplista./KlanKosova/KultPlus.com

Vogue i kushton artikull të veçantë Dua Lipës – një ikonë e vërtetë e modës

Dua Lipa mori vëmendje të madhe me fustanin e saj të magjishëm në mbrëmjen “British Fashion Awards 2021”, shkruan KultPlus.

Njëra ndër revistat më prestigjioze të modës në Amerikë, Vogue, i ka kushtuar një artikull të veçantë yllit të muzikës pop.

Përmes një artikulli ku shkruhet se thjeshtësia e paraqitur nga Lipa fliste sa një mijë fjalë dhe tregoi se nuk është e nevojshme të veshësh gjithmonë pamjet më të guximshme për të rënë në sy, Vogue përshkroi figurën e madhe të këngëtares.

“Vetëm 26-vjeç, ajo nuk është vetëm një kameleone e vërtetë e modës, por edhe më e mençuar për moshën që ka.”, thuhet mes të tjerash në artikull.

Vogue gjithashtu shton pjesën se fustani i Dua Lipës mund të jetë gjithashtu një shenjë respekti për titanin e industrisë dhe origjinalin e vërtetë Virgil Abloh, i cili vdiq këtë javë? /KultPlus.com

Dua in achingly simple Maximilian and Tiffany amp Co. jewellery.
Dua Lipa me fustanin e saj që mori vëmendje të madhe në mbrëmjen “British Fashion Awards 2021”