Bebe Rexha: Shfaqni emocione, merreni kontrollin dhe bëni atë që dëshironi

Bebe Rexha ka shfrytëzuar Instagramin për të diskutuar për fenomenin e njohur si “bullying” dhe për tu dalë në përkrahje grave, shkruan KultPlus.

Këngëtarja ëshët shprehur se ofendimi i meshkujve ndaj gratë duhet që të përfundoj. Njëlloj sic duhet që të përfundoj edhe të folurit keq për gratë dhe cilësimi i grave si diva. Dicka të tillë ajo ka kërkuar edhe nga fansat.

“Kjo nuk është vetëm për gratë në industrinë e muzikës por për të gjitha gratë rreth botës, të cilat kanë ëndrra. Ndiqni ëndrrat e juaja. Bëhuni shefe të vetvetes suaj. Mos e lejoni një mashkull që të ju ndalojë, bëni më të mirën tuaj. Shfaqni emocione, merreni kontrollin, bëni atë që dëshironi”, është shprehur ajo.

Tutje ajo është shprehur se nuk dëshiron që të dëgjojë të tjerët që të flasin keq për artiste të tjera. Madje ajo ka kërkuar që të mos flasin fare për të tjerët nëse nuk kanë diçka pozitive për të thënë.

“Ne duhet të mbështesim njëra-tjetrën dhe ta duam njëra-tjetrën po ashtu”, është shprehur ajo./ KultPlus.com