Bebe Rexha merr vëmendje në paraqitjen e saj në MTV VMA 2023 (FOTO)

Pasi tha se mund të mos marrë pjesë në MTV Video Music Awards 2023, ylli i popit, 34 vjeç, Bebe Rexha goditi tapetin e kuq të shfaqjes së çmimeve me një veshje të guximshme.

Për spektaklin, Rexha ka veshur një fustan të zi lëkure të kompletuar me rripa. Tashmë mbresëlënëse nga përpara, fustani në formë, i gjatë deri në dysheme ishte edhe më i mprehtë nga mbrapa.

Kur këngëtarja e “Meant to Be”, prezantuese në ceremoni, u kthye në tapetin rozë, ajo zbuloi dy prerje rrethore në të pasmet e saj.

“Unë dua të vesh fustanin tim dhe me të vërtetë dua të shkoj për të festuar nominimin tim dhe nominimet e miqve të mi, por ndihem sikur ankthi më merr më të mirën”, tha këngëtarja përpara ceremonisë. / KultPlus.com

Këngëtarja Bebe Rexha bën tifo për Xherdan Shaqirin (FOTO)

Xherdan Shaqiri, ka zhvilluar mbrëmë lojë për skuadrën e tij të re, Chicago Fire kundër Los Angeles.

Ndeshja përfundoi në rezultat 3-0 në favor të Los Angeles Angeles dhe fali shumë emocionet për të gjithë tifozët dhe spektatorët.

Pjesë e spektatorëve në stadium ishte edhe këngëtarja Bebe Rexha e cila nuk humbi rastin për të ndjekur nga afër bashkëkombësin e saj duke luajtur.

Ajo edhe ndau një postim në Instagram duke shprehur përkrahjen për futbollistin Shaqiri./KultPlus.com

Bebe Rexha fillon turin e saj në Evropë, publikon video nga koncerti i madh në Londër (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha ka filluar turin e saj evropian “Best F*n Night Of My Life”,  tur që ka nisë me Londrën e që ka performjuar në “O2 Shepherd’s Bush Empire”

Këngëtarja shquptare ka ngritë në këmbë audiencën londineze, e cila para tyre ka kënduar hitet më të mëdha përgjatë karrierës së saj, por me thejs të veçantë nga albumi i saj i fundit “Bebe”./ KultPlus.com

Arrestohet personi që goditi Bebe Rexhën në fytyrë me telefon pasi këngëtarja bëri simbolin e shqiponjës në skenë

Personi që i hodhi një telefon këngëtares Bebe Rexha u arrestua gjatë koncertit në New York City të dielën.

Këngëtarja dhe kantautorja, 33 vjeçe, po performonte në një koncert të dielën në The Rooftop në Pier 17 në turneun e saj Best F’n Night Of My Life kur ajo u godit në fytyrë nga një telefon.

Siç shihet në një video në Twitter, artistja e “Back to You” u pa duke kënduar dhe duke u drejtuar drejt pjesës së përparme të skenës ku një telefon u pa duke u futur nga turma dhe duke e goditur atë drejtpërdrejt në fytyrë, shkruan dailymail.

Pas një momenti tronditjeje, këngëtarja e nominuar për Grammy ra në gjunjë me kokën ulur, ndërsa anëtarë të shumtë të ekuipazhit në krahë nxituan për ta ndihmuar.

Në një video të re, burri gjendet nga sigurimi të cilët e nxjerrin nga turma.

Ndërkohë, fansat bërtisnin ‘një**vrimë’ dhe ‘kjo është sulm’ teksa ai u largua.

Një postim në Twitter nga llogaria Pop Base thoshte: ‘Nëna e Bebe Rexhës zbulon se asaj iu desh të bënte tri qepje pasi dikush nga audienca i hodhi një telefon në kokë gjatë koncertit të saj.’

Një numër i fansave të Rexhës shkuan në Twitter për të shprehur sulmin e pakuptimtë ndaj yllit të popit.

“Bebe është fjalë për fjalë një nga njerëzit më të ëmbël dhe më pa problem në industrinë e muzikës, ajo nuk e meriton këtë… disa prej jush me të vërtetë duhet ta lënë të qetë omg”, shkroi një fans. / KultPlus.com

https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-12210159/Man-hit-Bebe-Rexha-face-phone-ARRESTED.html?ito=link_share_article-image-share#i-b0aab96041853ea

Bebe Rexha goditet me telefon në fytyrë pasi bëri simbolin e shqiponjës me duar në skenë (VIDEO)

Këngëtarja Bebe Rexha pasi ka bërë simbolin e shqiponjës me duar, është goditur në fytyrë nga një telefon teksa ishte duke performuar në skenë në një koncert në New York City të dielën, pasi dikush nga eventi hodhi telefonin drejt saj.

Këngëtarja dhe kantautorja 33-vjeçare po performonte në koncerin e së dielës në The Rooftop në Pier 17 në turneun e saj Best F’n Night Of My Life.

Siç shihet në një video në Twitter, artistja e “Back to You” u pa duke kënduar dhe duke u drejtuar drejt pjesës së përparme të skenës e në të njëjtën kohë duke e bërë simbolin e shqiponjës me duar, kur dikush nga publiku e gjuan me telefon duke e goditur atë drejtpërdrejt në fytyrë.

Pas një momenti tronditjeje, këngëtarja e nominuar për Grammy ra në gjunjë me kokën ulur, ndërsa anëtarë të shumtë të ekuipazhit në krahë nxituan për ta ndihmuar.

Videoja u shpërnda nga një numër i madh i të pranishmëve në koncert.

Një postim në Twitter nga llogaria Pop Base thoshte: ‘Nëna e Bebe Rexhës zbulon se asaj iu desh të bënte tri qepje pasi dikush nga audienca i hodhi një telefon në kokë gjatë koncertit të saj.’

Një numër i fansave të Rexhës shkuan në Twitter për të shprehur sulmin e pakuptimtë ndaj yllit të popit. / KultPlus.com

Bebe Rexha për kulturën shqiptare në ‘Rolling Stone’: Burrat hanë të parët, gratë trajtohen si të dorës së dytë

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën e famshme amerikane, Rolling Stone. Ajo ka folur për karrierën dhe jetën private.

Sakaq, revista ka shkruar edhe për prejardhjen e artistes, duke treguar historinë e zhvendosjes së familjes nga Maqedonia e Veriut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Të dy prindërit e saj janë shqiptarë, me babanë e saj që emigroi në ShBA nga Maqedonia e Veriut në moshën 21-vjeçare në fund të viteve tetëdhjetë, para Luftërave Jugosllave. Nëna e saj ka lindur në SHBA, por edhe gjyshërit e Rexhës nga nëna kanë emigruar nga Evropa në kërkim të ‘një jete më të mirë‘”, shkruan Rolling Stone.

Ndërsa Bebe ka thënë ndër të tjera: “Ata janë më paranojakë. Më të stresuar. Ndjehem sikur i kam marrë disa nga ato cilësi nga familja ime, por duhet të mësosh se si të tërhiqesh. Askush nuk flet kurrë për traumën e brezave.”

Më tej, Rexha e kanalizoi kulturën e saj në një mënyrë tjetër në “Unë jam”. Ky vendim e bëri atë të mendojë për rrënjët e saj dhe disa nga mizogjinia e rrënjosur që ajo sheh në kulturën shqiptare.

“Mos më keqkuptoni, unë e dua kulturën time dhe e urrej ta them këtë, por ndonjëherë më duket sikur gratë trajtohen si qytetare të dorës së dytë,” thotë ajo. “Burrat hanë të parët. Burrat flasin. Gjithçka ka të bëjë me burrat dhe më pas hyjnë gratë”./abcnews.al / KultPlus.com

Bebe Rexha publikon bashkëpunimin e ri me Snoop Dogg, “Satellite” (VIDEO)

Kantautorja shqiptaro-amerikane, Bebe Rexha është bashkuar me reperin amerikan Snoop Dogg për të publikuar këngë “Satellite”.

Kjo është kënga e tretë e albumit të ardhshëm të Bebe Rexhës “Bebe”, i cili do të publikohet më 28 Prill 2023.

Kënga është shkruar nga Bebe Rexha, Calvin Broadus, Samantha DeRosa, Maya Kurchner, Dominic Perfetti dhe Joe Janiak. Prodhuar nga Joe Janiak.

Dyshja tashmë kanë filmuar videoklipin, i cili do të vijë së shpejti.

Albumi i ri përbëhet nga 12 këngë, me paraqitje të ftuar nga David Guetta, Dolly Parton dhe Snoop Dogg.

Albumi është frymëzuar nga pop-i i viteve ’70 dhe post-disco. / KultPlus.com

Bebe Rexha paralajmëron publikimin e albumit të ri

Së fundmi, artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, do të publikojë në fund të këtij muaji albumin e tretë në karrierën e saj.

Bëhet fjalë për albumin me titull “Bebe”, të cilën ajo ka planifikuar që ta nxjerrë në shitje që nga data 28 prill.

Rexha ka publikuar tashmë disa nga këngët e albumit si: “Heart Wants What It Wants”, “I’m Good (Blue)” dhe “Call On Me”.

Me këtë të fundit, ajo është bërë trend edhe në rrjetin social TikTok, ku shumë prej përdoruesve po publikojnë video të ndryshme interesante nën ritmet e kësaj kënge.

Edhe vet këngëtarja shqiptare vendosi që së fundmi të publikojë një video të tillë, ku shfaqej mjaft provokuese e veshur me njëfustan me ngjyra pranverore.

E teksa i bën një video-xhirim linjave të saj të kolme të trupit, 33-vjeçarja shkruan në mbishkrimin e videos: “Po e dua këtë album. Ka vetëm hite. Më 28 prill, ‘Deluxe’ do të jetë edhe më zjarr”.

“Bebe” do të jetë albumi i tretë në karrierën e Bebe Rexhës, pas dy albumeve shumë të suksesshme të publikuara më parë, “Expectations” në vitin 2018 dhe “Better Mistakes” në vitin 2021./ albinfo.ch / KultPlus.com

Bebe Rexha do të performojë në “Nickelodeon Kids’ Choice Awards”

Bebe Rexha do të performojë në “Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2023”, që do të transmetohet drejtpërdrejt të shtunën, më 4 mars, në orën 19.00 nga Teatri Microsoft në Los Anxhelos.

Rexha do të performojë hitin e saj global “I’m Good (Blue)”, një bashkëpunim me David Guetta që arriti në vendin e katërt në Billboard Hot 100 muajin e kaluar. Ai gjithashtu mori një nominim për Grammy për regjistrimin më të mirë të kërcimit/elektronik.

Javën e kaluar, Rexha publikoi një këngë të re, “Heart Wants What It Wants”, nga albumi i saj i tretë në studio në Warner Records. Ajo gjithashtu sapo njoftoi turneun e saj më të mirë F*N Night Of My Life që fillon më 31 maj.

Kids’ Choice Awards kanë një histori të performancave nga artistë të mëdhenj pop. Kid Cudi dhe Jack Harlow performuan në shfaqjen e vitit të kaluar. Justin Bieber performoi në shfaqjen e vitit 2020, të cilit iu bashkua Quavo për “Intentions”. Shumë krijues të tanishëm të hiteve u rritën duke parë Kids’ Choice Awards dhe kanë dashuri për shfaqjen, shkruan Billboard, transmeton KultPlus.

“Gjithmonë më ka pëlqyer Nickelodeon Kids’ Choice Awards!”, tha Rexha në një deklaratë. “Mezi pres të performoj dhe të shoh se kush do të jetë viktima e radhës që do të zhytet në xhelatinën e gjelbër, që është karakteristikë e këtij shou”, u shpreh Rexha.

Shfaqja do të drejtohet nga personaliteti i mediave sociale Charli D’Amelio dhe komentatori i futbollit dhe ish-marrësi i gjerë Nate Burleson. Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2023 do të transmetohet njëkohësisht në Nickelodeon, TeenNick, Nicktoons, kanalin Nick Jr., TVLand, CMT dhe MTV2 dhe transmetim të drejtpërdrejtë në Nick.com dhe aplikacionin Nick.

Shfaqja do të shfaqë gjithashtu paraqitje nga yjet e sitcom-it të Nick That Girl Lay (ylli i That Girl Lay Lay) dhe Young Dylan (ylli i Young Dylan të Tyler Perry), i cili do të performojë këngën e tij të re “I Just Wanna”. / KultPlus.com

17 shkurti e sjell Bebe Rexhen me këngë të re (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka sjell sot, pikërisht në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, këngën e re të titulluar “Heart wants What It Wants”.

Kënga vjen e shoqëruar me një videoklip mjaft interesant, ndërsa Bebe duket atraktive si gjithmonë.

Kujtojmë që kënga e fundit e Bebes në bashkëpunim me David Guetta “I’m Good” ka qenë për kohë në krye të listës së këngëve më të dëgjuara. / KultPlus.com

Bebe Rexha publikon këngën e re më 17 shkurt

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka bërë të ditur se do të publikojë projektin e radhës muzikor.

Kënga do të publikohet, më 17-shkurt, ditën e pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ajo ka bërë të ditur se kënga do të titullohet “Heart Wants What It Wants”.

Kujtojmë që kënga e fundit e Bebes në bashkëpunim me David Guetta “I’m Good” ka qenë për kohë në krye të listës së këngëve më të dëgjuara. / KultPlus.com

Bebe Rexha pa trofe në Grammy, fansat e vlerësojnë si diskriminim për artisten shqiptare

Bebe Rexha u shfaq shumë e entuziazmuar në tapetin e kuq të Grammy 2023 teksa u shpreh që ndihet e lumtur që ishte e nominuar në këtë garë të madhe.

“Është kaq e çmendur, kaq e papritur. Ne e shkruam këngën vetëm për argëtim, dhe më pas ja ku jemi në Grammy, të nominuar – fjalë për fjalë pikërisht ashtu!” ka thënë këngëtarja për PEOPLE.

Edhe pse të gjithë fansat po prisnin që Bebe Rexha të ishte fituese e çmimit të vetëm për të cilin kishte arritur të nominohej këtë vit, kjo gjë nuk ndodhi.

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ishte nominuar në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike/elektronike” për bashkëpunimin e saj shumë të suksesshëm “I’m Good (Blue)” me DJ David Guettan, por këtë çmim e fitoi Beyonce, ashtu siç fitoi edhe shumë të tjerë në këtë garë, e ku jo rastësisht theu të gjitha rekordet e bëri histori në Grammy.

Këtë vendim të Grammyt, fansat e kanë quajtur diskriminim për Bebe Rexhen sepse sipas tyre, kënga “I’m Good (Blue)” ishte njëra ndër pretendentet më të forta për ta fituar këtë çmim sivjet.

Kënga e Bebe Rexhës ka mbi 110 milionë klikime në YouTube, ndryshe nga sa ka “Break My Soul” e Beyoncet (vetëm 36 milionë).

Megjithatë, Rexha është shprehur se po vjen një këngë e re nga ajo, e frymëzuar nga vitet ’70.

“Kam muzikë të re që po e nxjerr në javën e dytë të shkurtit, kështu që jam shumë e emocionuar”, tha Rexha. / KultPlus.com

ammy

Me një pamje si në përrallë, Bebe Rexha parakalon në tapetin e kuq të “Grammy Awards”

Ka filluar zyrtarisht edicioni i 65-të i ndarjes së çmimeve të muzikës, “Grammy Awards”.

E pranishme në këtë mbrëmje është edhe artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha.

Ajo ka parakaluar në tapetin e kuq të ngjarjes që po mbahet në “Crypto.com Arena” të Los Angelesit, me një paraqitje plot glamur.

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

E veshur me një fustan të gjatë rozë të materialit saten dhe me prerje te pjesa e dekoltesë, Rexha ka lënë gjurmë me paraqitjen e saj elegante në ‘Grammy Awards 2023’.

Bebe Rexha përndryshe është sivjet shqiptarja e vetme e nominuar për një çmim në ‘Grammy Awards’.

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

Ajo lufton për të marrë çmimin “Kënga më e mirë ritmike/elektronike” për bashkëpunimin e saj shumë të suksesshëm me David Guettan, “I’m Good (Blue)”. /Telegrafi/ /KultPlus.com

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Jon Kopaloff/WireImage)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Lester Cohen/Getty Images for The Recording Academy)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Lester Cohen/Getty Images for The Recording Academy)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’ (Foto: Jon Kopaloff/WireImage)

Bebe Rexha në ‘Grammy Awards 2019’  (Foto: Jon Kopaloff/WireImage)

Bebe Rexha shkëlqen në paraqitjen e saj të fundit në festën pre-Grammy (FOTO)

Bebe Rexha mori pjesë në BMG Pre-Grammy Party 2023, e cila u mbajt në Candela La Brea në Los Angeles të mërkurën, transmeton KultPlus.

Performuesja 33-vjeçare u pa për herë të parë teksa pozoi për një set fotografish në tapetin e kuq të eventit, gjatë të cilit iu bashkua edhe miku i saj i mirë Adam Lambert.

Rexha po shkëlqente veshur një fustan të zi që i tregonte një pjesë të vogël të pjesës së sipërme të gjoksit, shkruan DailyMail.

Paraqitja e Rexhës në këtë event ndodhi vetëm pak javë pasi bashkëpunimi i saj me David Guetta, i titulluar I’m Good (Blue), arriti në vendin e parë në tabelën e Billboard Pop Airplay.

Kënga, ka gjetur inspirim të madh në këngën e vitit 1998 të Eiffel 65, Blue (Da Ba Dee), u publikua fillimisht gushtin e kaluar.

Këngëtarja dhe producenti kishin bashkëpunuar në disa këngë në të kaluarën, ku disa prej tyre u bënë hite më vete, e duke mos dështuar as bashkëpunimi i fundit. 

Dyshja kishin punuar më parë në I’m Good (Blue), të cilin e kishin lënë në raft për disa vite përpara se Guetta ta luante këngën për herë të parë publikisht në 2017.

Rexha dhe Guetta më vonë prekën këngën, e cila u publikua zyrtarisht më 26 gusht.

Këngëtarja u shpreh se, pasi kuptoi se kënga ishte bërë e njohur në TikTok, ajo kontaktoi Guetta-n për të punuar në një publikim zyrtar.

“Po menjëherë e ftova Davidin [duke thënë], “David, njerëzit e duan vërtet këtë këtë këngë! Thjesht duhet ta lansojmë atë!” Në këtë pikë, është virale në TikTok dhe njerëzit po e kërkojnë atë. Le t’u japim njerëzve atë që duan. Është thjesht një diçka e mrekullueshme e argëtuese”, tha ajo.

Krijuesja e hitit vazhdoi të tregojë pse mendonte se kënga ishte bërë e njohur me dëgjuesit.

“Unë mendoj se njerëzit duan të ndiejnë atë nostalgji të viteve 2000, veçanërisht pas tre viteve të një pandemie dhe të ngujuarit në shtëpitë e tyre,” tha ajo.

Bebe Rexha dhe David Guetta janë të nominuar për çmimet Grammy Awards. /KultPlus.com

Bebe Rexha arrin të ketë mbi 50 milionë dëgjues brenda një muaji në Spotify

Bebe Rexha është një prej artisteve shqiptare më të suksesshme në mbarë globin. Kënga e saj “I’m Good (Blue)” në bashkëpunim me David Guettan ishte një prej projekteve muzikore më të suksesshme në arenën ndërkombëtare vitin e kaluar.

Kënga po vazhdon të jetë një prej këngëve më të dëgjuara edhe këtë vit, pasi aktualisht është kënga e katërt në Top 100 të ‘Billboard’ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

33-vjeçarja ka arritur të thyejë një tjetër rekord në karrierën e saj, duke arritur për herë të parë mbi 50 milionë dëgjues brenda një muaji në platformën më të madhe të muzikës në botë, Spotify.

“Bebe Rexha arrin 50 milionë dëgjues mujorë në Spotify për herë të parë në karrierën e saj”, ka njoftuar faqja e fansave të këngëtares.

Me këtë shifër ajo arrin të hyjë në listën e shumë pak artisteve femra në histori që e arrijnë këtë sukses.

Aktualisht ajo është artistja e 31-të më e dëgjuar në botë, në platformën e muzikës Spotify. / KultPlus.com

Artistet shqiptare – hovi i madh për të shënuar suksese të njëpasnjëshme përgjatë vitit 2022

Dua Lipa

Artistja shqiptare Dua Lipa, më 4 janar zuri vendin e parë në platformën ‘iTunes’ në Amerikë, për herë të parë. Sukseset e saja të vazhdueshme nuk munguan. Ajo shënoi edhe një sukses të jashtëzakonshëm në platformën ‘Spotify’ përgjatë vitit 2022, duke tejkaluar Rihanën, e duke u bërë artistja e katërt më e dëgjuara. E pandalshme si gjithmonë, ajo u shfaq edhe në kopertinën e revistës ‘Wall Street Journal’.

Asnjëherë nuk e mohoi identitetin e saj, dhe këtë e shprehi edhe publikisht më 26 janar të vitit 2022, duke thënë se ajo i di jetët e humbura në Kosovë. E inkurajuar nga një mësuese në Kosovë, Dua Lipa arriti majat e suksesit. Më 8 shkurt fitoi çmimin si artistja më e mirë pop/rb, duke lënë pas këngëtarët e njohur si Adele dhe Ed Sheeran. Ndërsa, më 9 shkurt filloi turneun e saj në 28 vende të ndryshme, një turne që nxori në pah anët e saj më të bukura.

Po ashtu, ajo u bë edhe artistja e parë që ka gjashtë këngë me mbi 1 miliard transmetime, teksa pati edhe një rol të rëndësishëm në filmin ‘Argylle’ për të shënuar kështu ndoshta dhe një karrierë në aktrim, pasi që ka marr edhe një rol tjetër në filmin ‘Barbie’. Më 11 mars, publikoi këngën e shumëpritur në bashkëpunim me Megan Thee Stallion, “Sweetest Pie”, që mori vëmendjen e të gjithë artdashësve.

Ndërkohë, më 22 mars ajo mori pjesë në festivalin e njohur ‘Lollapalooza’ në mesin e artistëve si: J.Cole, Metallica e Green Day. U shpërblye gjithashtu me dy çmime në “iHeart Radio Music Awards 2022”. Ndërkaq, përkrah Megan Stallion, bëri paraqitjen e saj në rolin e prezantueses në çmimet Grammy. Por, çmime të rëndësishme mori edhe në “Billboard Music Awards 2022”, aty ku dhe u nominua fillimisht për nëntë çmime.

Më 27 maj, publikoi këngën “Potion” në bashkëpunim me Calvin Harris dhe Young Thug, që patjetër që shënoi sukses më vete. Ndërsa, kur ndalemi tek moda, atëherë Lipa dhe sukseset e saj njashtu janë të njëjta, me ç’rast ajo kryesoi samitin e “Vogue Magazine”, si dhe u shfaq në sfilatën “Balenciaga Couture”.

Më 5 gusht 2022, u nderua me titullin ‘Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës’ nga presidentja Vjosa Osmani. Ndërsa, në anën tjetër, pranoi Pullën Postare me figurën e saj, ku u shpreh se ajo do të vazhdojë të bëj akoma më shumë, asisoj që Kosova të ngritët sa më shumë të jetë e mundshme.

Por magjia që ajo sjell në Kosovë, natyrisht që vjen nëpërmjet festivalit “Sunny Hill” që shënoi sukses tejet të lartë në këtë vit. Performanca e saj, qe një nga më të paharrueshmet ndonjëherë.

Por rikthehemi edhe tek skenat ndërkombëtare, duke mos lënë anash suksesin e saj në Argjentinë, aty ku mblodhi mbi 100 mijë njerëz. Më 30 shtator 2022, ajo u bë gruaja e parë që arrin 10 miliardë në platformën ‘Spotify’, duke arritur një rekord historik. Ndërsa, një bashkëpunim tjetër në fushën e muzikës, i solli asaj momente unike, me ç’rast edhe u shpërblye për bashkëpunimin më të mirë me Elton John, në “American Music Awards”, ndërsa ajo përkrah tij, fiton edhe çmimin “Hitmaker of The Year”.

Më 27 nëntor, merr nënshtetësinë shqiptare në Shqipëri dhe për këtë ajo shprehet të jetë tej mase krenare. Gjithashtu, koncerti që mbajti në Tiranë, për ditën e Pavarësisë, qe shfaqja solo më e madhe ndonjëherë në jetën e saj.

Së fundmi, ajo shpërblehet me çmimin “Koleksioni i Vitit” për koleksionin e saj që mban emrin shqip “Flutur”.

Rita Ora

Artistja tjetër shqiptare, u rikthye sivjet fuqishëm në jurinë e “The Voice of Australia”, aty ky dhe njihet për mjeshtërinë e saj të vokalit. Ndërsa, stili i saj qe gjithmonë i atillë që të tërheq pas vete, dhe për këtë kanë shkruar shumë magazina e medie ndërkombëtare. Shfaqet në kopertinën e “Vogue Arabia”, “Harper’s Bazaar Australia”, duke dëshmuar se mbetet top edhe në fushën e modës.

Në anën tjetër, Orën e shohim edhe pjesë të serialit të animuar “Kung fu Panda” si dhe “Tin Soldier”, duke goditur edhe me artin e saj të degës së aktrimit. Më 23 qershor publikon këngën e re, “Barricades”, këngë kjo që shënon sukses tejet të madh në fushën e muzikës. Ndërsa, në dy platforma, ajo arrin shifrën e 10 miliardë dëgjuesve, duke shënuar kështu një sukses madhështor për të.

Më 5 shtator, ajo dekorohet me titullin “Naim Frashëri”, pikërisht në Shqipëri, vendi i cili e priti me duar hapur artisten shqiptare. Mijëra njerëz të pranishëm kanë qenë në koncertin e shumëpërfolur të Orës në Tiranë, aty ku ajo elektrizoi skenën në mënyrë të hatashme më 6 shtator.

Më 9 tetor, ajo hap Kupën e Botës Rugby me një performancë të mrekullueshme. Ndërsa, së bashku me Bebe Rexhën e Ava Max, shfaqet magjepsëse në “MTV EMA Awards”. Në mes të skenës së MTV Ema, Ora i drejtohet Bebe Rexhës, duke i thënë: Motra ime shqiptare.

Nuk kanë munguar as edhe komplimentet për dukjet e saj, e sidomos për ato që i vesh në kopertina të njohura, siç është për shembull “L’Officiel Italia” apo “British Vogue”. Më 25 nëntor, ajo shfaqet edhe në pullat postare të Kosovës, me veshje kombëtare shqiptare. Për këtë, ajo është shprehur tejet mirënjohëse.

Së fundmi, ajo bëhet ndër artistet më të dëgjuara në botë, duke arrirë mbi 6.1 miliardë dëgjime në paltformën ‘Spotify’.

Bebe Rexha

Bebe Rexha është po ashtu artisja shqiptare e cila këtë vit shënoi gjithashtu sukses të lartë. Së pari fillon me prezantimin e saj të mrekullueshëm në “MTV VMA 2022”, e pastaj publikon edhe këngën ripërpunim të “I’m good Blue” në bashkëpunim me David Guetta, që ka arrirë sukses të lartë, duke zënë vende të para gjithandej nëpër platforma të ndryshme.

Performoi në skenën e “MTV EMAs 2022”, aty ku dhe u duk e mrekullueshme dhe e veçantë në stilin e saj, të modës dhe të këndimit.

Pikërisht në “MTV Ema” ajo fitoi çmimin për bashkëpunimin më të mirë, për këngën tashmë tejet të njohur, ‘I’m good Blue’, këngë kjo që u publikua edhe me videoklip më 21 shtator.

Së fundmi, ajo u shpërblye me trofeun e vendit të parë nga “Official Charts”. / KultPlus.com

Bebe Rexha shpërblehet me trofeun e vendit të parë nga “Official Charts”

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha, ka kaluar nëpër një vit me suksese të mëdha, shkruan KultPlus.

Hiti i saj “I’m Good (Blue)”, në bashkëpunim me David Guetta, është dëgjuar kudo në botë dhe e ka rikthyer atë në top listat britanike e amerikane.

“Official Charts” që llogarit statistikat dhe shpërblen artistët e arritur, i ka dhuruar trofeun e vendit të parë këngëtares shqiptare me origjinë nga Dibra e Maqedonisë së Veriut.

Ka qenë vet Bebe Rexha, ajo e cila përmes një videoje të publikuar në rrjetin social TikTok, ka bërë të ditur se ka pranuar trofeun në fjalë dhe se ndjehet tej mase e lumtur dhe e vlerësuar.

@beberexha

Slay

♬ I’m Good (Blue) – David Guetta & Bebe Rexha

“Më në fund mora vendin e parë. E mora këtë çmim nga ‘Official Charts’ për ‘I’m Good’ të renditur në vendin e parë. Është hera ime e parë që renditem e para në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që faleminderit shumë. Do të fle e qetë sonte”, ka thënë artistja e hitit “I’m Good (Blue)”.

Dueti i Rexhës dhe Guettas është nominuar edhe për çmimet Grammy. /KultPlus.com

Tri këngëtare shqiptare për herë të parë në top 10-shen e këngëve më të dëgjuara të vitit

 Billboard ka publikuar së fundi listën e këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2022 në kategorinë e muzikës ritmike dhe elektro.

Për herë të parë në këtë renditje janë të përfshira këngët e këngëtareve shqiptare të njohura nëpër botë, Dua Lipa, Ava Max dhe Bebe Rexha, transmeton KultPlus.

Në vendin e parë në renditjen  e Billboard është ‘Cold heart’ nga Dua Lipa dhe Elton John, ‘The motto’ nga Tiësto dhe Ava Max në vendin e pestë dhe në vendin e shtatë është kënga ‘I’m good’ nga Bebe Rexha dhe David Gueta.

Ju kujtojmë që Billboard është një revistë amerikane muzikore dhe argëtuese e botuar çdo javë nga Penske Media Corporation. Revista ofron tabela muzikore, lajme, video, opinione, komente, ngjarje dhe stile që lidhen me industrinë e muzikës./ KultPlus.com

Bebe Rexha: Unë jam një ikonë e komunitetit LGBT+

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është prononcuar së fundmi në aeroportin e Los Angeles për një intervistë të shkurtër nga DailyMail, transmeton KultPlus.

Ajo po udhëtonte për në Detroit e rezervuar për të kënduar në një koncert të madh të “Ditës së Falenderimeve”, kështu që dha pak detaje rreth performancës së saj.

Ndër të tjera, Rexha është pyetur nga gazetarët e tabloidit britanik se çfarë mendon për diskriminimin e fundit ndaj komunitetit LGBT+, në Kampionatin Botëror.

“Unë jam një ikonë e komunitetit LGBT+”, pranoi ajo para gazetarit, duke thënë se është një mbështetëse ndaj pjesëtarëve të këtij komuniteti.

“Thjesht dua të them se është vërtet e tmerrshme ajo çfarë është duke ndodhur tani në komunitetin LGBT+ dhe unë dua t’ju them të qëndrojnë të fortë dhe nuk e di, ju dërgoj dashurinë time te të gjithëve”, tha interpretuesja e hitit “I’m a mess”.

E kur u pyet se cila mendon se është zgjidhja e kësaj, artistja me origjinë nga Dibra e Maqedonisë së Veriut u shpreh se problemi qëndron te urrejtja që sot kanë njerëzit.

“Urrejtja, problemi është urrejtja. Fatkeqësisht mendoj se urrejtja po konfuzon dashurinë, mendoj se njerëzit janë shumë konfuzë dhe është vërtet dëshpëruese. Mendoj se ne thjesht duhet të jemi më empatikë dhe të pranojmë të tjerët ashtu siç janë”, përfundoi Bebe Rexha. /KultPlus.com

Bebe Rexha si një trëndafil mbrëmë në American Music Awards (FOTO)

Çmimet e 50-ta të Muzikës Amerikane u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos të dielën me Wayne Brady që shërbente si mikpritës.

Në mesin e shumë yjeve që ndezën tapetin e kuq përpara ceremonisë ishte Bebe Rexha, e veshur me një fustan prej tyli të kuq me shumë volum.

AMAs, që pretendon të jetë shfaqja më e madhe e çmimeve të votuara nga fansat në botë, nderon arritjet kryesore të vitit në industrinë e muzikës nga 24 shtatori 2021 deri më 22 shtator 2022, shkruan DailyMail, përcjell KultPlus.

Këngëtarja e hitit “The Baby, I’m Jealous”, doli para fotografëve me fustanin e kuq që i ngjante një trëndafili.

Ylli i popit kishte veshur gjithashtu doreza të tejdukshme që i kalonin bërrylat dhe e kishte fustanin të lidhur në bel me një rrip të zi.

Duke përmbyllur pamjen e saj të përgjithshme, Rexha (e lindur me emrin Bleta Rexha) pati çizme stileto deri tek gjuri dhe i kishte tërhequr flokët e saj bionde të lyera në një topuz elegant, me përjashtim të flokëve që la të varur rreth kornizës së fytyrës.

Rexha do të ndërronte fustanin e saj të kuq dhe do të kthehej në një ansambël të botës tjetër të përbërë nga pantallona lëkure të zeza dhe një bluzë metalike argjendi përpara performancës së saj të hitit të saj “I’m Good (Blue)”.

Edhe pse melodia është një duet me David Guetta, DJ francez nuk mori pjesë në versionin AMA, sipas Rolling Stone. / KultPlus.com

Momenti kur Bebe Rexha e kuptoi se është nominuar për çmimet “Grammy” (VIDEO)

Janë publikuar nominimet për mbrëmjen më të madhe muzikore të ndarjes së çmimeve, Grammy Awards 2023.

Beyonca është artistja më e nominuar për edicionin e 65-të të çmimeve vjetore, falë këngëve të suksesshme nga albumi i saj i fundit “Renaissance”, shkruan The New York Times.

E vetmja artiste shqiptare me renome botërore e nominuar për Grammy Awards 2023 është këngëtarja me origjinë nga Maqedonia, Bebe Rexha.

Ajo është në garë për të fituar mimin “Kënga më e mirë ritmike/elektronike” për këngën e saj “I’m good (Blue)” në bashkëpunim me DJ-in e famshëm, David Guetta.

Ky është nominimi i tretë i saj për Grammy në karrierë, pas dy nominimeve paraprake që ka pasur në vitin 2019, e që fatkeqësisht nuk kishte fituar asnjërin prej tyre.

Kur Bebe Rexha e kuptoi se është nominuar për çmimet “Grammy”, reagimi i saj ishte epik, të cilin e ka postuar edhe në “Instagram”. /KultPlus.com

Bebe Rexha, shqiptarja e vetme që nominohet sivjet në “Grammy Awards 2023”

Janë publikuar nominimet për mbrëmjen më të madhe muzikore të ndarjes së çmimeve, Grammy Awards 2023.

Beyonca është artistja më e nominuar për edicionin e 65-të të çmimeve vjetore, falë këngëve të suksesshme nga albumi i saj i fundit “Renaissance”, shkruan The New York Times.

E vetmja artiste shqiptare me renome botërore e nominuar për Grammy Awards 2023 është këngëtarja me origjinë nga Maqedonia, Bebe Rexha.

Ajo është në garë për të fituar mimin “Kënga më e mirë ritmike/elektronike” për këngën e saj “I’m good (Blue)” në bashkëpunim me DJ-in e famshëm, David Guetta.

Ky është nominimi i tretë i saj për Grammy në karrierë, pas dy nominimeve paraprake që ka pasur në vitin 2019, e që fatkeqësisht nuk kishte fituar asnjërin prej tyre.

Kjo është lista e plotë e nominimeve për Grammy Awards 2023, e shpallur nga Akademia e Regjistrimit të muzikës në Los Angeles:

INCIZIMI MUZIKOR I VITIT
“Don’t Shut Me Down,” Abba
“Easy on Me,” Adele
“Break My Soul,” Beyoncé
“Good Morning Gorgeous,” Mary J. Blige
“You and Me on the Rock,” Brandi Carlile featuring Lucius
“Woman,” Doja Cat
“Bad Habit,” Steve Lacy
“The Heart Part 5,” Kendrick Lamar
“About Damn Time,” Lizzo
“As It Was,” Harry Styles

ALBUMI I VITIT
“Voyage,” Abba
“30,” Adele
“Un Verano Sin Ti,” Bad Bunny
“Renaissance,” Beyoncé
“Good Morning Gorgeous (Deluxe),” Mary J. Blige
“In These Silent Days,” Brandi Carlile
“Music of the Spheres,” Coldplay
“Mr. Morale & the Big Steppers,” Kendrick Lamar
“Special,” Lizzo
“Harry’s House,” Harry Styles

KËNGA E VITIT
“Abcdefu,” Sara Davis, Gayle and Dave Pittenger, songwriters (Gayle)
“About Damn Time,” Melissa “Lizzo” Jefferson, Eric Frederic, Blake Slatkin and Theron Makiel Thomas, songwriters (Lizzo)
“All Too Well (10 Minute Version) (The Short Film),” Liz Rose and Taylor Swift, songwriters (Taylor Swift)
“As It Was,” Tyler Johnson, Kid Harpoon and Harry Styles, songwriters (Harry Styles)
“Bad Habit,” Matthew Castellanos, Brittany Fousheé, Diana Gordon, John Carroll Kirby & Steve Lacy, songwriters (Steve Lacy)
“Break My Soul,” Beyoncé, S. Carter, Terius “The-Dream” Gesteelde-Diamant and Christopher A. Stewart, songwriters (Beyoncé)
“Easy on Me,” Adele Adkins and Greg Kurstin, songwriters (Adele)
“God Did,” Tarik Azzouz, E. Blackmon, Khaled Khaled, F. LeBlanc, Shawn Carter, John Stephens, Dwayne Carter, William Roberts and Nicholas Warwar, songwriters (DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend and Fridayy)
“The Heart Part 5,” Jake Kosich, Johnny Kosich, Kendrick Lamar and Matt Schaeffer, songwriters (Kendrick Lamar)
“Just Like That,” Bonnie Raitt, songwriter (Bonnie Raitt)

ARTISTI I RI MË I MIRË
Anitta
Omar Apollo
Domi & JD Beck
Muni Long
Samara Joy
Latto
Maneskin
Tobe Nwigwe
Molly Tuttle
Wet Leg

PERFORMANCA MË E MIRË SOLO E ZHANRIT POP
“Easy on Me,” Adele
“Moscow Mule,” Bad Bunny
“Woman,” Doja Cat
“Bad Habit,” Steve Lacy
“About Damn Time,” Lizzo
“As It Was,” Harry Styles

PERFORMANCA MË E MIRË DUO/GRUP E ZHANRIT POP
“Don’t Shut Me Down,” Abba
“Bam Bam,” Camila Cabello featuring Ed Sheeran
“My Universe,” Coldplay and BTS
“I Like You (A Happier Song),” Post Malone and Doja Cat
“Unholy,” Sam Smith and Kim Petras

KËNGA MË E MIRË I ZHANRIT POP
“Higher,” Michael Bublé
“When Christmas Comes Around…,” Kelly Clarkson
“I Dream of Christmas (Extended),” Norah Jones
“Evergreen,” Pentatonix
“Thank You,” Diana Ross

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT POP
“Voyage,” Abba
“30,” Adele
“Music of the Spheres,” Coldplay
“Special,” Lizzo
“Harry’s House,” Harry Styles

KËNGA MË E MIRË RITMIKE/ELEKTRONIKE
“Break My Soul,” Beyoncé
“Rosewood,” Bonobo
“Don’t Forget My Love,” Diplo and Miguel
“I’m Good (Blue),” David Guetta and Bebe Rexha
“Intimidated,” Kaytranada featuring H.E.R.
“On My Knees,” Rüfüs du Sol

ALBUMI MË I MIRË RITMIK/ELEKTRONIK
“Renaissance,” Beyoncé
“Fragments,” Bonobo
“Diplo,” Diplo
“The Last Goodbye,” Odesza
“Surrender,” Rüfüs du Sol

ALBUMI MË I MIRË BASHKËKOHOR INSTRUMENTAL
“Between Dreaming and Joy,” Jeff Coffin
“Not Tight,” Domi & JD Beck
“Blooz,” Grant Geissman
“Jacob’s Ladder,” Brad Mehldau
“Empire Central,” Snarky Puppy

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT ROCK
“So Happy It Hurts,” Bryan Adams
“Old Man,” Beck
“Wild Child,” The Black Keys
“Broken Horses,” Brandi Carlile
“Crawl!,” Idles
“Patient Number 9,” Ozzy Osbourne featuring Jeff Beck
“Holiday,” Turnstile

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT METAL
“Call Me Little Sunshine,” Ghost
“We’ll Be Back,” Megadeth
“Kill or Be Killed,” Muse
“Degradation Rules,” Ozzy Osbourne featuring Tony Iommi
“Blackout,” Turnstile

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT ROCK
“Black Summer,” Flea, John Frusciante, Anthony Kiedis and Chad Smith, songwriters (Red Hot Chili Peppers)
“Blackout,” Brady Ebert, Daniel Fang, Franz Lyons, Pat McCrory and Brendan Yates, songwriters (Turnstile)
“Broken Horses,” Brandi Carlile, Phil Hanseroth and Tim Hanseroth, songwriters (Brandi Carlile)
“Harmonia’s Dream,” Robbie Bennett and Adam Granduciel, songwriters (The War on Drugs)
“Patient Number 9,” John Osbourne, Chad Smith, Ali Tamposi, Robert Trujillo and Andrew Wotman, songwriters (Ozzy Osbourne featuring Jeff Beck)

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK
“Dropout Boogie,” The Black Keys
“The Boy Named If,” Elvis Costello & the Imposters
“Crawler,” Idles
“Mainstream Sellout,” Machine Gun Kelly
“Patient Number 9,” Ozzy Osbourne
“Lucifer on the Sofa,” Spoon

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT ALTERNATIVE
“There’d Better Be a Mirrorball,” Arctic Monkeys
“Certainty,” Big Thief
“King,” Florence + the Machine
“Chaise Longue,” Wet Leg
“Spitting Off the Edge of the World,” Yeah Yeah Yeahs featuring Perfume Genius

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT ALTERNATIVE
“We,” Arcade Fire
“Dragon New Warm Mountain I Believe in You,” Big Thief
“Fossora,” Björk
“Wet Leg,” Wet Leg
“Cool It Down,” Yeah Yeah Yeahs

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT R&B
“Virgo’s Groove,” Beyoncé
“Here With Me,” Mary J. Blige featuring Anderson .Paak
“Hrs & Hrs,” Muni Long
“Over,” Lucky Daye
“Hurt Me So Good,” Jazmine Sullivan

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT R&B
“Cuff It,” Denisia “Blu June” Andrews, Beyoncé, Mary Christine Brockert, Brittany “Chi” Coney, Terius “The-Dream” Gesteelde-Diamant, Morten Ristorp, Nile Rodgers and Raphael Saadiq, songwriters (Beyoncé)
“Good Morning Gorgeous,” Mary J. Blige, David Brown, Dernst Emile II, Gabriella Wilson and Tiara Thomas, songwriters (Mary J. Blige)
“Hrs & Hrs,” Hamadi Aaabi, Dylan Graham, Priscilla Renea, Thaddis “Kuk” Harrell, Brandon John-Baptiste, Isaac Wriston and Justin Nathaniel Zim, songwriters (Muni Long)
“Hurt Me So Good,” Akeel Henry, Michael Holmes, Luca Mauti, Jazmine Sullivan and Elliott Trent, songwriters (Jazmine Sullivan)
“Please Don’t Walk Away,” PJ Morton, songwriter (PJ Morton)

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT R&B
“Good Morning Gorgeous (Deluxe),” Mary J. Blige
“Breezy (Deluxe),” Chris Brown
“Black Radio III,” Robert Glasper
“Candydrip,” Lucky Daye
“Watch the Sun,” PJ Morton

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT RAP
“God Did,” DJ Khaled featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend and Fridayy “Vegas,” Doja Cat
“Pushin P,” Gunna and Future featuring Young Thug
“F.N.F. (Let’s Go),” Hitkidd and Glorilla
“The Heart Part 5,” Kendrick Lamar

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT RAP
“Churchill Downs,” Ace G, BEDRM, Matthew Samuels, Tahrence Brown, Rogét Chahayed, Aubrey Graham, Jack Harlow and Jose Velazquez, songwriters (Jack Harlow featuring Drake)
“God Did,’ Tarik Azzouz, E. Blackmon, Khaled Khaled, F. LeBlanc, Shawn Carter, John Stephens, Dwayne Carter, William Roberts and Nicholas Warwar, songwriters (DJ Khaled featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend and Fridayy)
“The Heart Part 5,” Jake Kosich, Johnny Kosich, Kendrick Lamar and Matt Schaeffer, songwriters (Kendrick Lamar)
“Pushin P,” Lucas Depante, Nayvadius Wilburn, Sergio Kitchens, Wesley Tyler Glass and Jeffery Lamar Williams, songwriters (Gunna and Future featuring Young Thug)
“Wait for U,” Tejiri Akpoghene, Floyd E. Bentley III, Jacob Canady, Isaac De Boni, Aubrey Graham, Israel Ayomide Fowobaje, Nayvadius Wilburn, Michael Mule, Oluwatoroti Oke and Temilade Openiyi, songwriters (Future featuring Drake and Tems)

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT RAP
“God Did,” DJ Khaled
“I Never Liked You,” Future
“Come Home the Kids Miss You,” Jack Harlow
“Mr. Morale & the Big Steppers,” Kendrick Lamar
“It’s Almost Dry,” Pusha T

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT COUNTRY
“Heartfirst,” Kelsea Ballerini
“Something in the Orange,” Zach Bryan
“In His Arms,” Miranda Lambert
“Circles Around This Town,” Maren Morris
“Live Forever,” Willie Nelson

PERFORMANCA DUO/GRUP MË E MIRË E ZHANRIT COUNTRY
“Wishful Drinking,” Ingrid Andress and Sam Hunt
“Midnight Rider’s Prayer,” Brothers Osborne
“Outrunnin’ Your Memory,” Luke Combs and Miranda Lambert
“Does He Love You — Revisited,” Reba McEntire and Dolly Parton
“Never Wanted to Be That Girl,” Carly Pearce and Ashley McBryde
“Going Where the Lonely Go,” Robert Plant and Alison Krauss

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT COUNTRY
“Circles Around This Town,” Ryan Hurd, Julia Michaels, Maren Morris and Jimmy Robbins, songwriters (Maren Morris)
“Doin’ This,” Luke Combs, Drew Parker and Robert Williford, songwriters (Luke Combs)
“I Bet You Think About Me (Taylor’s Version) (From the Vault),” Lori McKenna and Taylor Swift, songwriters (Taylor Swift)
“If I Was a Cowboy,” Jesse Frasure and Miranda Lambert, songwriters (Miranda Lambert)
“I’ll Love You Till The Day I Die,” Rodney Crowell and Chris Stapleton, songwriters (Willie Nelson)
“’Til You Can’t,” Matt Rogers and Ben Stennis, songwriters (Cody Johnson)

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT COUNTRY
“Growin’ Up,” Luke Combs
“Palomino,” Miranda Lambert
“Ashley McBryde Presents: Lindeville,” Ashley McBryde
“Humble Quest,” Maren Morris
“A Beautiful Time,” Willie Nelson. / KultPlus.com

(Photo by Jon Kopaloff/Getty Images)

Në mes të skenës së MTV Ema, Rita Ora i drejtohet Bebe Rexhës: Motra ime shqiptare

“MTV EMA” është mbajte mbrëmë në Gjermani dhe si asnjëherë më parë ka qenë e vërshuar me artiste shqiptare.

Rita Ora, Bebe Rexhe, Ava Max, Dua Lipa dhe Loredana kanë qenë emrat e këtij edicioni, ku Rita Ora ka udhëheqë këtë mbrëmje të madhe muzikore, kurse të tjerat ishin të nominuara.

Dhe një detaj interesant ka ndodhë në këtë mbrëmje, ku në një moment të moderimit, Rita Ora i është drejtuar Bebe Rexhës me motra ime shqiptare.

KultPlus ju sjell këtë detaj nga kjo mbrëmje./ KultPlus.com