‘Black is King’, Beyonce publikon albumin e ri vizual

Beyonce ka publikuar albumin e saj vizual të titulluar “Black in King” në Disney +. Albumi është realizuar përgjatë një viti, i cili është një vazhdimësi i albumit të vitit 2019: “The Lion King: The Gift”.

Filmi, që ka një kohëzgjatje prej 85 minutash, sjell në jetë albumin e fundit të Beyonce-s përmes këngëve dhe kërcimeve, i cili është realizuar në New York, Los Angeles, Afrikën e Jugut, Afrikën Perëndimore, Londër dhe Belgjikë.

Albumi i dedikohet “mbretërve dhe mbretëresha të reja në kërkim të kurorës së tyre” dhe “është një dedikim për eksperiencën e të qenit një njeri me ngjyrë”. Fituesja e çmimit Grammy, publikoi së pari trajlerin e albumit në Youtube më 19 Korrik, video e cila ka marrë miliona klikime.

Ky projekt është shkruar, drejtuar dhe prodhuar nga vetë fituesja e disa çmimeve Grammy.

Fillimisht, ky projekt është xhiruar si pjesë shoqëruese e albumit me kolona zanore, “The Lion King: The Gift”, dhe ka pasur për qëllim ta festojë bukurinë e prejardhjes së komunitetit tonë. Unë asnjëherë nuk e kisha imagjinuar që një vit më vonë, e gjithë puna e madhe që është bërë në krijimin e këtij albumi vizual do të shërbente për një qëllim më të madh.”, theksoi diva e muzikës pak ditë më parë. / KultPlus.com

Beyonce lanson këngën e saj të re (VIDEO)

Mbretëresha e muzikës, Beyonce, ka publikuar videoklipin e këngës së saj më të re të titulluar ‘Already’.

Kënga vjen në bashkëpunim me Shatta Wale dhe Major Lazer dhe është pëlqyer jashtëzakonisht nga fansat e këngëtares, të cilët kanë vërshuar me komente e klikime në minutat e parë të lansimit.

Kënga duket se është pjesë e albumit ”Black is king”, të cilin këngëtarja pohoi se do ta lansojë po këtë ditë. / KultPlus.com

Beyoncé paralajmëron albumin e ri vizual me titull ‘Black Is King’ (VIDEO)

Këngëtarja dhe kantautorja 38-vjeçare, Beyoncé, e ka paralajmëruar albumin e ri vizual me titull “Black Is King”, i cili është prodhuar dhe drejtuar nga ajo si dhe bazohet në muzikën e albumi më kolona zanore “The Lion King: The Gift”.

Projekti në fjalë do të lansohet në platformën digjitale “Disney +” më 31 korrik të këtij viti, transmeton KultPlus.

“Projekti ‘Black Is King’ është rezultat i punës me dashuri. Ky është një projekt i imi i krijuar me pasion, dhe për të cilin kam xhiruar, hulumtuar dhe montuar ditë e natë, për një vit të plotë. Unë e kam dhënë maksimumin në të, dhe tani ai është në dispozicionin tuaj. Fillimisht, ky projekt është xhiruar si pjesë shoqëruese e albumit me kolona zanore, “The Lion King: The Gift”, dhe ka pasur për qëllim ta festojë bukurinë e prejardhjes së komunitetit tonë. Unë asnjëherë nuk e kisha imagjinuar që një vit më vonë, e gjithë puna e madhe që është bërë në krijimin e këtij albumi vizual do të shërbente për një qëllim më të madh,” ka shkruar këngëtarja në postimin e saj në Instagram. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/tv/CCAMxfrHjAL/?utm_source=ig_embed