Teshavesha sjellë “Javën e Dizajnerëve”

Teshavesha, duke nis nga sot fillon “Javën e Dizajnerëve”, me shtatë emrat të njohur të kreatorëve në vend, shkruan KultPlus.

Kjo u bë publike përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, nga vet Teshavesha, të cilët kanë treguar se kjo javë vjen në bashkëpunim me Albi Mall, aty edhe ku do të ekspozohen veshjet e kreatorëve kosovarë.

“Duke filluar nga dita e nesërme, falë partnerit tonë besnik Albi Mall si dhe mbështetjes së kreatorëve vendas, ne do të fillojmë ‘Javën e Dizajnerëve’ me ekspozimin e veshjeve të kreatoreve në Albi Mall, ku më pas do t’i sjellim në #Teshavesha për shitje. Ju ftojmë të na vizitoni në katin e dytë të Albit, meqenëse çdo ditë do të promovojmë nga një kreatore të veçantë!”, thuhet në njoftim.
Agnesa Vuthaj, Besë, Enkelejda Shatri, Krenare Rugova, Teuta Matoshi Duriqi, Vesa Gruda dhe Yllka Brada janë kreatorët të cilët do të ekspozojnë veshjet e tyre në “Javën e Dizajnerëve”./ KultPlus.com

Veshjet e princeshës Diana inspirojnë dizajneret e reja (FOTO)

Virgil Abloh ka hapur shfaqjen e modës Pranvera 2018, katër javë pas 20 vjetorit të vdekjes së Princeshës Diana, e që e ka quajtur “Princesha e Popullit”.

Koleksionet e saj, janë të ngjashme me ato veshje që dikur i mbante Diana, transmeton Koha.net.
Abloh ka thënë se është e inspiruar tërësisht tek veshjet e Dianës, duke kërkuar që të gjitha të rejat t’i kthehen kësaj mode./ KultPlus.com