Dua Lipa i dhuroi dy net të paharruara publikut në Dublin (FOTO/ VIDEO)

Me një stil ndryshe të flokëve por gjithnjë me perfomancë të mahnitshme, Dua Lipa u ka dhuruar dy net të paharruara publikut në Dublin, atje ku ka mbajtur dy koncerte, shkrun KultPlus.

Ajo është paraqitur në Olimpia Theatre ndërsa publiku është ndarë i mahnitur nga performanca e saj atje, ku ka performuar disa nga hitet e saj. Në pozicione e vallëzime të veçanta Dua Lipa me grupin e saj, ka dhënë dy koncerte të suksesshme në kuadër të turneut të saj.


Dua Lipa së fundmi ka publikuar këngën më të re “One Kiss”, në bashkëpunim me Calvin Harris ndërsa ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm me këngën “New Rules”, me të cilën edhe ka marrë mbi 1 miliard klikime në You Tube./ KultPlus.com

Arsyeja e pazakontë përse Dua Lipa do të mbajë edhe një koncert në Irlandë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka njoftuar për një show të dytë në kryeqytetin e Republikës së Irlandës, Dublin.

Ky koncert do të mbahet në vitin 2018, pasi për koncertin e planifikuar më 10 prill biletat ishin shitur për pak sekonda.

Tani ajo ka vendosur të ketë edhe një mbrëmje në Dublin dhe do të këndojë edhe më 9 prill në kuadër të turneut për vitin 2018.

Ky sukses i madh i Dua Lips vjen pas hitit “New Rules” që po vazhdon të dominojë në top-listat irlandeze, duke kaluar kështu javën e pestë në krye të top-listave, shkruan Albinfo.

Edhe albumi i saj i parë është në top-dhjetëshe të albumeve në gjashtë javët e fundit. / KultPlus.com